Poznań
Poznań - Wielki rejs rzekami Europy "Warta-Loara 2018"
czwartek, 08 grudnia 2016 17:52

Popłyń z nami!

Zapraszamy do udziału w wielkim rejsie rzekami Europy „Warta – Loara 2018”.

Popłyniemy dwoma barkami motorowymi ze sternikami, toaletą i zapleczem kuchennym.

Startujemy w maju 2018 z Poznania lub Kostrzyna nad Odrą. Trasa powiedzie przez Berlin, Amsterdam, Brukselę, Paryż i Luksemburg.

Więcej
 
Poznań - miastem od serca
czwartek, 08 grudnia 2016 16:55

W Warszawie odbyła się konferencja Sercowe Warsztaty, podczas której samorządowym jednostkom terytorialnym przyznano wyróżnienia i nagrody w konkursie „Samorząd od Serca”. W tym roku organizatorzy kampanii „Ciśnienie na Życie” w ramach, której organizowany jest konkurs zdecydowali się wyróżnić 17 samorządów. Uhonorowane jednostki realizowały działania z zakresu edukacji i profilaktyki chorób układu krążenia. To już druga edycja konkursu. W tym roku nagrodę główną – akcję bezpłatnych badań przyznano powiatowi bialskiemu oraz miastu Poznań.

 

Na zdjęciach prof. Artur Mamcarz, dr Monika Łukasiewicz, Emilia Aksan-Kruczek (koordynator kampanii „Ciśnienie na Życie”) oraz przedstawiciele nagrodzonych samorządów.

Więcej
 
Oświadczenie Leszka Wojtasiaka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w sprawie zarzutów CBA z dnia 6 grudnia 2016 roku
wtorek, 06 grudnia 2016 20:12

 

 W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi ujawnionych przez CBA nieprawidłowości w niedopełnieniu obowiązków i przekroczenia uprawnień w nadzorze nad prawidłowym wykonaniem zamówienia publicznego dotyczącego platformy cyfrowo – informatycznej wspomagającej usługi lecznicze „e – zdrowie” w 23 podmiotach leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego wyjaśniam, iż zgodnie z procedurą Samorząd Województwa Wielkopolskiego działając poprzez Zarząd Województwa Wielkopolskiego powołał komisję przetargową, na czele której stał przewodniczący - radca prawny.

Więcej
 
Szreniawa - XIII JARMARK BOŻONARODZENIOWY
poniedziałek, 05 grudnia 2016 23:43

XIII JARMARK BOŻONARODZENIOWY
W niedzielę 18 grudnia br. w godzinach 10.00 – 16.00 na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się XIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Cyklicznie impreza ma charakter handlowo-rekreacyjny. Nawiązuje ona do dziedzictwa kulturowego jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami.

Więcej
 
Poznań - połowa kadencji Prezydenta Jacka Jaśkowiaka
piątek, 02 grudnia 2016 22:54

Więcej
 
Kraina świętego Mikołaja zaprasza - DELI Park
niedziela, 27 listopada 2016 17:50


Kraina świętego Mikołaja zaprasza

Dekoracje, jakich jeszcze nie widzieliście, szopka z żywymi zwierzętami mnóstwo niespodzianek,
specjalna poczta wysyłająca listy do świętego Mikołaja i ON sam goszczący w Rosnówku pod
Poznaniem. Tak będzie wyglądała tegoroczna III już Kraina św. Mikołaja w DELI Parku w Rosnówku
pod Poznaniem, która zaprasza już od soboty, 19 listopada.

Więcej
 
Marszałek się wkurzył...Pis straszy pacjentów..?
piątek, 25 listopada 2016 16:49

„Mamy do czynienia z kreowaniem złej, wręcz sensacyjnej atmosfery wokół spółki OPEN, która wywołuje niepokój pacjentów i może zniechęcić kolejnych inwestorów. Ma to wymiar polityczny i wpisuje się w doktrynalne działanie PiS, co jest przykre” – powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego rozpoczynając dzisiejszą konferencję prasową.

Podczas konferencji prasowej 25 listopada Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Dariusz Godlewski, Prezes OPEN S.A. zaprezentowali informacje dotyczące przeprowadzonych inwestycji oraz zmian organizacyjno – prawnych w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. w Poznaniu (OPEN S.A.). Odparli również zarzuty o charakterze politycznym.

Więcej
 
Znów mgła w Wielkopolsce -ostrzeżenie IMGW
czwartek, 24 listopada 2016 15:29

IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 24.11.2016 r.


Zjawisko/stopień zagrożenia: Silna mgła/1
Obszar: województwo wielkopolskie
Ważność: od godz. 19:00 dnia 24.11.2016 do godz. 09:00 dnia 25.11.2016
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie na znacznym obszarze, głownie na północy województwa, mgły ograniczającej
widzialność do 50 m.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

Więcej
 
W przyszłym tygodniu w Strasburgu: nagroda filmowa LUX, unia obronna, jakość powietrza, rozmowy UE-Turcja.
wtorek, 22 listopada 2016 19:53


Oto niektóre tematy nadchodzącej sesji plenarnej w Strasburgu:

wręczenie nagrody filmowej LUX, kroki w kierunku solidniejszej polityki obronnej, głosowanie nad nowymi zasadami odnośnie jakości powietrza i debata nt. zawieszenia rozmów o członkostwie Turcji w UE.

Europosłowie mogą oddawać swoje głosy na filmy "Toni Erdmann",  "My life as a courgette" lub "As I open my eyes".  W środę rano jeden z tych trzech filmów otrzyma  filmową nagrodę Parlamentu Europejskiego LUX za rok 2016.  W kierunku solidniejszej polityki obronnej. Wobec konfliktów u progów Europy i terroryzmu, które zagrażaj bezpieczeństwu, prawodawcy apelują o wzmocnienie zdolności militarnych UE poprzez dwa sprawozdania zgłoszone do sesji plenarnej. Zanieczyszczenie powietrza w Europie to poważna sprawa. 

Wiele państw członkowskich nie spełnia uzgodnionych standardów. Europosłowie ustalą nowe limity emisji dwutlenku siarki i innych składników zanieczyszczających powietrze. Czy należy kontynuować, czy przerwać negocjacje? Rozłam pomiędzy Turcją i instytucjami europejskimi może się powiększyć. Europosłowie będą debatować ws. rezolucji o zawieszenie rozmów nt. członkostwa Turcji w UE:

 
Boisz się uchodźców - przeczytaj i obejrzyj nasz materiał
wtorek, 22 listopada 2016 16:37

Boisz się uchodźców..są tacy, którzy się nie boją i im pomagają..Ty też możesz pomóc.Obejrzyjcie 30 sek, filmik o tym jak można pomóc przetrwać zimę tym, którzy stracili wszystko.

Więcej
 
Vice Marszałek Krzysztof Grabowski - oświadczenie
wtorek, 22 listopada 2016 15:36

Poznań, 22 listopada 2016 r.

OŚWIADCZENIE

W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi złożenia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomienia o możliwości popełnienia przeze mnie przestępstwa niedopełnienia obowiązków w zakresie wstępnego uznania grupy producenckiej owoców i warzyw oświadczam, że decyzja administracyjna w tej sprawie została wydana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z wymogami ustawowymi, które dotyczą wnioskujących o wstępne uznanie.

Więcej
 
O NAS
wtorek, 22 listopada 2016 00:00

 

 

Tv Wielkopolska24

Szanowni Państwo,

Z ogromną satysfakcją informujemy, że już w pierwszym kwartale 2017 roku ruszy nowy kanał telewizyjny TV Wielkopolska 24 – pierwszy uniwersalny program w całości poświęcony sprawom regionu.

Oprócz rzetelnych, obiektywnych informacji znajdą w nim Państwo programy publicystyczne otwarte dla  różnych poglądów i opinii. Chcemy też, aby telewizja ta bawiła i uczyła, dlatego
nie zabraknie programów zarówno edukacyjnych, jak i rozrywkowych. Znajdzie się miejsce
dla praktycznych poradników, ale też relacji z ważnych imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych.

Uważamy, że taka Telewizja należy się Wielkopolsce od dawna, dlatego w oparciu o nasze długoletnie doświadczenie, które zdobyliśmy tworząc lokalne programy Telewizji Konin, Koło, Słupca i Turek, postanowiliśmy wypłynąć na szerokie wody i stworzyć nowoczesną, pluralistyczną i dynamiczną TV Wielkopolska 24, o której każdy mieszkaniec regionu będzie mógł powiedzieć:
To moja Telewizja".

Chcemy, żeby była ona o Was, dla Was i razem z Wami, dlatego zapraszamy do współpracy organizacje, zrzeszenia i stowarzyszenia z naszego regionu. Prosimy o poparcie naszej inicjatywy wszystkie izby i stowarzyszenia gospodarcze, Lokalne Grupy Działania, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, fundacje i inne organizacje pozarządowe.

Zwracamy się z gorącym apelem do samorządów wszystkich szczebli o głosy wsparcia. Odwdzięczymy się profesjonalną promocją wśród mieszkańców całej Wielkopolski
i przybywających do niej turystów i gości.

Liczymy nie tylko na dobre słowo, ale też uwagi i sugestie dotyczące projektowanego programu. Niech będzie to Telewizja na miarę naszych wspólnych oczekiwań i aspiracji.

Już wkrótce nasz program będzie można oglądać na stronie tvwielkopolska24.pl w internecie,
a od wiosny 2017 roku w sieciach kablowych Wielkopolski.

Do zobaczenia!

Olga Szymkowiak - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sławomir Papiera - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tomasz Wożniak  - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zbigniew Bednarczyk - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 
Komunikat Administracji Podatkowej
środa, 09 listopada 2016 12:10

Uwaga przedsiębiorco - nie daj się „naciągaczom”
i rejestruj się bezpłatnie

Do Izby Skarbowej w Poznaniu coraz częściej wpływają informacje
od przedsiębiorców wpisanych do Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej (CEIDG) o żądaniach zapłaty kierowanych
do nich przez różne komercyjne podmioty.

Więcej
 
Bilety za "złotówkę" na koncert z okazji 11 listopada
poniedziałek, 07 listopada 2016 14:148 listopada od godz. 13.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu rusza druga tura sprzedaży biletów za „złotówkę” na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00 na Scenie Dużej Teatru Wielkiego w Poznaniu. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wydarzenie będzie światową premierą koncertowego wykonania baletu „Król wichrów” op. 37 Feliksa Nowowiejskiego. Wystąpią chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Przygotowaniem chóru pokieruje Mariusz Otto. Koncert ilustrowany będzie projekcjami multimedialnymi.

Więcej
 
Wielkopolska: bezcenne pszczoły
środa, 17 sierpnia 2016 07:30

Rolnictwo w Wielkopolsce zawdzięcza pszczołom 230 mln złotych - tak wynika z raportu Greenpeace "Nie tylko miód. Wartość ekonomiczna zapylania upraw rolniczych w Polsce w 2015 roku".

Więcej
 
Wielkopolska: czy i jak często czytamy?
piątek, 12 sierpnia 2016 11:36

Około 63% społeczeństwa w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki - tak przedstawiają się wyniki badań czytelnictwa zrealizowane przez TNS Polska dla Biblioteki Narodowej. Regularnie natomiast po lekturę sięgają uczniowie.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 114
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
tel.601 276 780
reklama@tvwielkopolska.pl
tel.660 518 899