Strona główna > Poznań > Poznań

Poznań
Poznań: zawody „ludzi z żelaza”
piątek, 18 kwietnia 2014 11:21

Już blisko dwa i pół tysiąca zawodników zgłosiło się do tegorocznego ENEA Poznań Triathlon. Swój udział w imprezie zapowiedział między innymi Chris McCormack, jeden z najlepszych triathlonistów na świecie. Poznańskie zawody będą częścią cyklu siedmiu zawodów triathlonowych w Polsce. Przygotowania do imprezy zaczęły się niemal tuż po zakończeniu zeszłorocznej edycji.

Więcej
 
Oborniki: nowa bieżnia w przyszłym roku
piątek, 18 kwietnia 2014 10:10

Niedawno w Obornikach przy ulicy Objezierskiej oddano do użytku zmodernizowane boisko. Ale to nie koniec inwestycji na Obornickim Centrum Sportu. Władze miasta już planują kolejne.

Więcej
 
Strasburg: ostatnie takie posiedzenie
czwartek, 17 kwietnia 2014 14:36

Posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali do nałożenia sankcji na rosyjskie firmy energetyczne. "Parlament jest głęboko zaniepokojony rozlewem krwi we wschodniej i południowej Ukrainie i wzywa Rosję do natychmiastowego wycofania poparcia separatystów oraz uzbrojonych bojówek, szkolonych i koordynowanych przez rosyjskie siły specjalne" -czytamy w komunikacie prasowym, wydanym po środowym głosowaniu w Strasburgu. Podczas ostatniej w tej kadencji sesji plenarnej, nie zabrakło wypowiedzi eurodeputowanych z Wielkopolski.

Więcej
 
Puszczykowo: zegar znów odmierza czas
czwartek, 17 kwietnia 2014 11:32

Zegar na wieży zabytkowej stacji kolejowej w Puszczykowie znów działa. Po kilkuletniej przerwie, 15 kwietnia dokładnie w południe ruszył ponownie do pracy.

Ten zegar to wizytówka naszego miasta – mówi Andrzej Balcerek, burmistrz Puszczykowa. Ale jego czas, kiedy pracował na dworcu, skończył się.

Więcej
 
Kleszczewo: samorządowcy rywalizowali przy siatce
czwartek, 17 kwietnia 2014 10:28

Reprezentacje powiatu poznańskiego, Kleszczewa, Kórnika, Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta w Poznaniu oraz Związku Międzygminnego Gospodarowania Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rywalizowały w Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców Metropolii Poznań. Finał obecnej edycji imprezy odbył się w hali widowiskowo–sportowej w Kleszczewie.

Więcej
 
Poznań: market odmienił siedzibę fundacji
środa, 16 kwietnia 2014 12:17

Ponad 90 litrów farb wylanych na blisko 460 metrach kwadratowych ścian i sufitów, do tego nowe umeblowanie, a wszystko to dostosowane do potrzeb działalności Fundacji "Dziecko w Centrum". Jeden z poznańskich marketów budowalnych za darmo zmienił wizerunek obiektu, z którego teraz w lepszych warunkach korzystać mogą dzieci.

 
Poznań: bilet dla marszałka
środa, 16 kwietnia 2014 11:46


Przedstawiciele Twojego Ruchu: Paulina Banaś i Michał Jan Kosicki wręczyli marszałkowi wielkopolskiemu Markowi Woźniakowi symboliczny bilet lotniczy do europejskich stolic. - Chcemy zwrócić uwagę Pana marszałka na problem emigracji oraz trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy – mówi Paulina Banaś.

Więcej
 
Oborniki: zjeżdżalnia na pływalni już czynna
wtorek, 15 kwietnia 2014 10:19

Od kiedy właścicielem obornickiej pływalni zostało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, obiekt bardzo się zmienił. Nowy zarządca postanowił od razu przeprowadzić szereg inwestycji, poprawiających atrakcyjność obiektu. Jedną z ostatnich atrakcji jest uruchomiona niedawno zjeżdżalnia wodna, wyposażona w multimedia. Jej długość wynosi 84 metry metry.

 
Murowana Goślina: Wiosenne Przebudzenie
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 12:00

Po raz kolejny Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie zorganizował konkurs recytatorski „Wiosenne przebudzenie”. W konkursie mogą brać udział wszystkie gminy powiatu poznańskiego. Poszczególne ośrodki kultury przeprowadzają eliminacje na szczeblu gminnym. Laureaci przyjeżdżają do Murowanej Gośliny na finał powiatowy.

Więcej
 
Oborniki: pobiegną dla Jana Pawła II
sobota, 12 kwietnia 2014 11:54

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 11. z obornickiego Rynku wystartują zawodnicy tegorocznego Biegu Papieskiego. Zawodnicy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów na zróżnicowanej trasie, która prowadzi wzdłuż rzeki Warty aż do miejscowości Gołaszyn. Tam lasem dobiegną do punktu nawrotowego.

 
Plewiska: Wielkopolska gospodarzem Euro Rugby 2014
sobota, 12 kwietnia 2014 11:36

Najlepszą w Europie męską drużynę rugby mają wyłonić trwające w Wielkopolsce piętnaste mistrzostwa rugby. W kilku ośrodkach na mapie naszego województwa przez najbliższy tydzień zmagać będą się zawodnicy, którzy nie ukończyli 18. roku życia. Euro Rugby 2014 zainaugurowano w Plewiskach w gminie Komorniki.

 
Opalenica: Euro Rugby 2014
sobota, 12 kwietnia 2014 11:12

 W dziesięciu miastach Wielkopolski rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Rugby do lat osiemnastu. Pojedynki, w których zmierzą się najlepsze młodzieżowe reprezentacje w Europie, podziwiać można w Gnieźnie, Plewiskach, Pniewach, Pobiedziskach, Poznaniu, Szamotułach, Wolsztynie, Wronkach, Żerkowie oraz w Opalenicy.

Więcej
 
Poznań: Centrum Warte Poznania
piątek, 11 kwietnia 2014 11:21

Neon na Wildzie, kino na Rybakach, przystań nad Wartą. Te i inne pomysły na rewitalizację stolicy Wielkopolski znalazły uznanie komisji konkursu Centrum Warte Poznania. Na realizację jedenastu a nich, zaproponowanych przez organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne, budżet miasta przeznaczy 350 tysięcy złotych – o 100 tysięcy złotych więcej niż rok temu.

Więcej
 
Objezierze: nowy stadion dla mieszkańców
piątek, 11 kwietnia 2014 10:50

Po dziesięciu latach mieszkańcy Objezierza w gminie Oborniki doczekali się upragnionego boiska.To kolejny obiekt sportowy, z którego na co dzień korzystać mogą uczniowie objezierskich szkół, kluby sportowe oraz mieszkańcy. 

 
Poznań: pokaz strażaków na targach SAWO
piątek, 11 kwietnia 2014 09:24

Wystawcy z dwudziestu dwóch krajów przyjechali do Poznania na targi SAWO. Największe w tej części Europy Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa. - Nie ma mowy o postępie i wzroście gospodarczym, gdy wystawia się na niebezpieczeństwo pracowników i ich rodziny. Trzeba mocno zwracać uwagę na te kwestie – mówił podczas otwarcia targów prezes MTP, Andrzej Byrt.

Więcej
 
Poznań: PSL zarejestrował listę kandydatów do PE
czwartek, 10 kwietnia 2014 11:37


Ponad 25 tysięcy podpisów zebrano pod listą poparcia dla kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. Lista została zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wyborczym nr 7 w Wielkopolsce. Jest to druga zarejestrowana lista komitetu w Wielkopolsce i pierwsza zarejestrowana przez PSL w całej Polsce.
Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 87