Strona główna > Poznań > Poznań

Poznań
Poznań: upał i zwierzęta
niedziela, 27 lipca 2014 09:17

Upał doskwiera nie tylko człowiekowi. W czasie gorących dni, kiedy temperatura przekracza 30-35 stopni, cierpią także zwierzęta. O ile jednak my poradzimy sobie jakoś z panującą wokół gorączką, o tyle zwierzaki zdane są na naszą pomoc.

Jeżeli więc zauważymy, że nasz czworonożny przyjaciel źle radzi sobie z upałem, nie może sobie znaleźć miejsca, ciężko sapie i dyszy, znajdźmy mu taki kąt, gdzie będzie mu najchłodniej. W czasie upałów pamiętajmy jednak nie tylko o naszych czworonożnych pupilach.

Więcej
 
Poznań: święto wielkopolskiej Policji
piątek, 25 lipca 2014 12:49


Dwudziesty czwarty lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy. W tym dniu przypada Święto Policji - czas awansów i odznaczeń oraz podziękowań za trudy codziennej służby. W tym roku święto zbiegło się z dziewięćdziesiątą piątą rocznicą powstania Policji Państwowej. Jej obchody zainaugurowała uroczysta zbiórka wielkopolskich funkcjonariuszy w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Więcej
 
Poznań: rozwój, integracja i zabawa
piątek, 25 lipca 2014 11:13


Warsztaty, spotkania ze znanymi i lubianymi, miejsce, w którym można odetchnąć, nawiązać nowe kontakty i nauczyć się czegoś nowego. To oferta Miasteczka Dzieci, które od maja prowadzi działalność w pawilonie nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W okresie letnim to znakomita alternatywa dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. Ale to miejsce jest nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i dziadków.
Więcej
 
Poznań: zmiany nad Rusałką
piątek, 25 lipca 2014 10:11

Ośrodek Wypoczynkowy Rusałka w Poznaniu ma nowego zarządcę. Jest nim Fundacja Familijny Poznań. Chociaż Fundacja zarządza obiektem dopiero od tego roku, gołym okiem widać, że już wiele się zmieniło. Posprzątano teren wywożąc tony śmieci, postawiono nowy plac zabaw, trawniki są regularnie koszone, a żywopłoty przycinane.

Więcej
 
Poznań: warsztaty nad Rusałką
czwartek, 24 lipca 2014 14:42


Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wspólnie z Fundacją Familijny Poznań zorganizowały warsztaty dla dzieci nad poznańską Rusałką .Dzieci mogły skorzystać z atrakcji sportowych i artystycznych oraz nowego placu zabaw. Wszystko pod czujnym okiem animatorek ze Studia Artystyczno-Reklamowego Ambientówka.
Więcej
 
Poznań: tajemnice schronu na Babimojskiej
środa, 23 lipca 2014 14:18

Schron przy ulicy Babimojskiej w Poznaniu nie był otwierany przez blisko trzydzieści lat. Kiedy wreszcie to zrobiono, okazało się, że w środku czeka nie lada gratka dla historyków. Jednymi z pierwszych, którzy weszli do schronu, byli członkowie Grupy Poznańczycy.

Więcej
 
Poznań: pieskie życie
środa, 23 lipca 2014 11:42


Panuje powszechne przekonanie, że w okresie letnich wakacji do schronisk dla zwierząt trafia znacznie więcej psów i kotów niż w pozostałych miesiącach. Ma to być spowodowane tym, że ludzie, wyjeżdżając na urlopy, nie mają co zrobić ze zwierzakiem, więc po prostu się go pozbywają. Małgorzata Budzińska ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu twierdzi, że to nieprawda. Jej zdaniem, jest to spowodowane większą świadomością właścicieli oraz dużą ilością hoteli dla zwierząt.
Więcej
 
Plewiska: muzyka z podwórka, czyli Kapeliada 2014
wtorek, 22 lipca 2014 14:55

Pięć kapel zjawiło się w Plewiskach, by wziąć udział w Powiatowym Przeglądzie Kapel Powiatowych. To już dwunasta edycja tej lokalnej imprezy.

Więcej
 
Poznań: Warkocz Magdaleny – rekordu nie było
wtorek, 22 lipca 2014 12:20

Najdłuższy miał 160 centymetrów długości i należał do Rosjanki Tatiany Osołodczenko. I to ona została zwyciężczynią konkursu na najdłuższy warkocz.

Więcej
 
Baborówko: święto dla koni i jeźdźców
poniedziałek, 21 lipca 2014 13:47

 

Ponad 200 koni przyjechało do Baborówka na Festiwal Jeździecki. Co roku zawody gromadzą najlepszych jeźdźców z całej Polski i Europy.

Więcej
 
Poznań: odpowiedzieli na apel
poniedziałek, 21 lipca 2014 11:25


Szpitale i stacje krwiodawstwa alarmują: brakuje krwi. Na apel odpowiedzieli honorowi dawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Otwartą zbiórkę krwi zorganizowali na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej.

Więcej
 
Poznań: lato na targach
piątek, 18 lipca 2014 15:28


Piaszczyste boiska do gry w piłkę oraz bule, plac zabaw, piaskownica i bogata gama sprzętu sportowego. Do połowy sierpnia poznaniacy, którzy w czasie wakacji nie wyjeżdżają z miasta, mogą wypoczywać na plaży zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej
 
Poznań: zabawa młodych naukowców
piątek, 18 lipca 2014 14:42


Nauka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie! Na targowej plaży na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dzieci mogły przekonać się, że eksperymenty naukowe to świetna zabawa. W świat kolorowych cieczy, wulkanów i… śniegu w lecie zaprosiło najmłodszych Koło Naukowe BioInicjatywa z Politechniki Poznańskiej.

Więcej
 
Opalenica: obwodnicowe koncepcje
piątek, 18 lipca 2014 10:15

W miarę wzrostu natężenia ruchu na polskich drogach, ciśnienie na budowę obwodnic jest coraz większe. Do samorządu wielkopolskiego wpływają wnioski ze wszystkich miast regionu w sprawie realizacji dróg obwodowych. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego, że realizacja takiej inwestycji to ogromny koszt.

Więcej
 
Opalenica: obwodnica otwarta
czwartek, 17 lipca 2014 12:00

Długo oczekiwana przez mieszkańców Opalenicy obwodnica miasta nareszcie otwarta. Nowa droga, wybudowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307, ma długość ponad pięciu i pół kilometra. Czy obwodnica była miastu potrzebna?

Więcej
 
Opalenica: piłkarze Zagłębia Lubin na zgrupowaniu
czwartek, 17 lipca 2014 11:21


Piłkarze Zagłębia Lubin przyjechali na dziewięciodniowe zgrupowanie do Opalenicy. Trener Piotr Stokowiec powołał 24 zawodników, którzy szlifują formę przed rozpoczęciem pierwszoligowych zmagań. W nadchodzącym sezonie piłkarze chcą powalczyć o mistrzostwo pierwszej ligi i ponowny awans do ekstraklasy.
Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 98