Get Adobe Flash player
Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań >>> Poznań

Poznań
Poznań: broń dla każdego?
czwartek, 30 kwietnia 2015 10:03

 O potrzebie posiadania silnej armii i konieczności posiadania broni przez Polaków – mówił w Poznaniu kandydat na prezydenta Janusz Korwin – Mikke, który spotkał się z wyborcami.

Więcej
 
Poznań: Miss Polski Wielkopolski
środa, 29 kwietnia 2015 15:08

Relacja Video z wyborów Miss Polski Wielkopolski 2015

Więcej
 
Poznań: Program KAWKA ruszył
środa, 29 kwietnia 2015 12:19

 Ok. 7,4 mln dotacji z programu KAWKA uzyskają cztery miasta województwa wielkopolskiego, biorące udział w II edycji programu. Umowę pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, reprezentowanym przez Hannę Grunt, zawarli prezydent miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, prezydent Leszna Łukasz Borowiak, prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz prezydent Piły Piotr Głowski.

Więcej
 
PE przyjął sprawozdanie Krystyny Łybackiej
środa, 29 kwietnia 2015 12:14

Podczas posiedzenia plenarnego w Strasburgu, Parlament Europejski przyjął sprawozdanie poseł Krystyny Łybackiej w sprawie kontynuacji wdrażania procesu bolońskiego. Stanowi on próbę zorganizowania systemu szkolnictwa wyższego w Europie tak, aby stał się on powszechnie zrozumiały, dostępny i godny zaufania, a jednocześnie pozostał zróżnicowany. Poseł Krystyna Łybacka w swoim raporcie podkreśla ważną rolę procesu bolońskiego w tworzeniu Europy opartej na wiedzy.

Więcej
 
Poznań: święto wyobraźni
środa, 29 kwietnia 2015 11:16

 Fani fantastyki i popkultury spotkali się w Poznaniu. Pyrkon to okazja do zawierania nowych znajomości i dzielenia się wspólną pasją. To już 15. edycja festiwalu. Koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania z pisarzami, gry komputerowe i planszówki, organizatorzy Prykonu przygotowali mnóstwo atrakcji dla miłośników festiwalu.  

Więcej
 
Poznań: przedsiębiorcze Wielkopolanki
wtorek, 28 kwietnia 2015 18:03

Po raz trzeci uhonorowano najbardziej przedsiębiorcze kobiety województwa wielkopolskiego. Uroczysta gala podsumowująca plebiscyt "Kobieta Przedsiębiorcza 2014" odbyła się w sali Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tytułem "Kobiety Przedsiębiorczej 2014" uhonorowano Marię Stasik.
Więcej
 
Poznań: ostatni mecz sezonu
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:00

W środę 29 kwietnia, na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka, odbędzie się ostatni mecz hokeja na lodzie w tym sezonie. Będzie to spotkanie sparingowe, w którym naprzeciwko siebie staną drugoligowe drużyny Mamutów Poznań i Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego. Drużyny te prowadzą zacienią rywalizację. W ćwierćfinale rozgrywek Drugiej Ligi Zachodniej PTH pokonało Mamuty 5:4, torujący sobie drogę do drugiego miejsca w rozgrywkach.

Więcej
 
Poznań: po pierwsze - bezpieczeństwo
niedziela, 26 kwietnia 2015 16:38

W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spotkanie poświęcone było omówieniu bieżących spraw dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas dyskusji poruszono sprawy związane z wypadkowością samochodów pożarniczych, a także koniecznością wsparcia wszelkich działań mających na celu doskonalenie technik jazdy przez kierowców pojazdów uprzywilejowanych.

Więcej
 
Poznań: bez ograniczeń, bez barier!
sobota, 25 kwietnia 2015 14:49

  "Życie bez ograniczeń" jest możliwe. Na stadionie Inea w Poznaniu tę tezę udowodnią bohaterowie spotkania Nick Vujicic i Les Brown. Wystąpią również inni inspirujący mówcy Patrick Liew, Robert Zagożdżon, Jakub B. Bączek, Łukasz Jakóbiak, Magdalena Malicka, Krzysztof Cybul oraz Łukasz Milewski.
Więcej
 
Szreniawa: V Festiwal Piwa w niedzielę
piątek, 24 kwietnia 2015 14:08

Muzeum Narodowe w Szreniawie oraz Koleje Wielkopolskie organizują V Festiwal Piwa, który odbędzie się 26 kwietnia w Szreniawie. "Z tej okazji organizujemy dodatkowe przejazdy pociągów, aby ułatwić Wielkopolanom uczestnictwo w tej imprezie" -informuje Agnieszka Chudzińska. Koleje Wielkopolskie przygotowały też specjalny konkurs, w którym będzie można wygrać podwójną wejściówkę uprawniającą do  wejścia na „V Festiwal Piwa” oraz do  przejazdu pociągami Kolei Wielkopolskich właśnie na tę imprezę.

Więcej
 
Nie [przy]dzwoń za kierownicą
czwartek, 23 kwietnia 2015 08:49

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego ruszył ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Więcej
 
Jadalny Poznań
środa, 22 kwietnia 2015 08:28

Zapraszamy wszystkich mieszkańców poznańskiego Sołacza i okolic do udziału w kolejnej akcji z cyklu Jadalny Poznań, który jest projektem tworzenia społecznych ogrodów (rabat sąsiedzkich) oraz nasadzeń roślinności w przestrzeni miejskiej. Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców miast poprzez stworzenie tzw. otwartych ogrodów społecznych, których oczekiwanym skutkiem byłaby integracja społeczności lokalnej polegająca na wspólnym zakładaniu ogródków warzywno-ozdobnych, w których spędzaliby oni czas, samodzielnie sadzili oraz opiekowali się roślinami, dbali o bezpośrednią przestrzeń wokół siebie.

Więcej
 
Poznań: pieniądze dla wsi
wtorek, 21 kwietnia 2015 16:02

 Na jakie pieniądze mogą liczyć mieszkańcy wsi w ramach nowej perspektywy unijnej? Na ten temat rozmawiano podczas konferencji „PROW 2014-2020 – Nowe szanse rozwoju wielkopolskiej wsi”. Gospodarzem spotkania w Poznaniu był Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Więcej
 
Wielkopolska: w nocy przymrozi
wtorek, 21 kwietnia 2015 12:46

Choć za oknem wiosenna, słoneczna pogoda, to dadzą się nam jeszcze we znaki... przymrozki! "Prognozuje się miejscami spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -4°C" -informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Taka sytuacja może wystąpić w większości obszaru naszego województwa w nocy z wtorku na środę. O ostrożność prosimy zwłaszcza tych, którzy jutro rano zamierzają spieszyć się do pracy na letnich już oponach.

Więcej
 
Wielkopolska: najlepszy obiekt turystyki
wtorek, 21 kwietnia 2015 08:22

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór zgłoszeń do IX edycji ”Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”. Celem konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i wzbogacania oferty.

Więcej
 
Poznań: zarzuty dla graficiarzy
piątek, 17 kwietnia 2015 18:34

Poznańscy policjanci przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia dwóm mężczyznom. Sprawcy malowali graffiti sprayami na elewacji budynku. Straty jakie spowodowali swoim zachowaniem zostały wycenione na 1,5 tys. zł. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 107
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej kablówce

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.