Strona główna > Poznań > Poznań

Poznań
Plewiska: muzyka z podwórka, czyli Kapeliada 2014
wtorek, 22 lipca 2014 14:55

Pięć kapel zjawiło się w Plewiskach, by wziąć udział w Powiatowym Przeglądzie Kapel Powiatowych. To już dwunasta edycja tej lokalnej imprezy.

Więcej
 
Poznań: Warkocz Magdaleny – rekordu nie było
wtorek, 22 lipca 2014 12:20

Najdłuższy miał 160 centymetrów długości i należał do Rosjanki Tatiany Osołodczenko. I to ona została zwyciężczynią konkursu na najdłuższy warkocz.

Więcej
 
Baborówko: święto dla koni i jeźdźców
poniedziałek, 21 lipca 2014 13:47

 

Ponad 200 koni przyjechało do Baborówka na Festiwal Jeździecki. Co roku zawody gromadzą najlepszych jeźdźców z całej Polski i Europy.

Więcej
 
Poznań: odpowiedzieli na apel
poniedziałek, 21 lipca 2014 11:25


Szpitale i stacje krwiodawstwa alarmują: brakuje krwi. Na apel odpowiedzieli honorowi dawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Otwartą zbiórkę krwi zorganizowali na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej.

Więcej
 
Poznań: lato na targach
piątek, 18 lipca 2014 15:28


Piaszczyste boiska do gry w piłkę oraz bule, plac zabaw, piaskownica i bogata gama sprzętu sportowego. Do połowy sierpnia poznaniacy, którzy w czasie wakacji nie wyjeżdżają z miasta, mogą wypoczywać na plaży zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej
 
Poznań: zabawa młodych naukowców
piątek, 18 lipca 2014 14:42


Nauka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie! Na targowej plaży na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dzieci mogły przekonać się, że eksperymenty naukowe to świetna zabawa. W świat kolorowych cieczy, wulkanów i… śniegu w lecie zaprosiło najmłodszych Koło Naukowe BioInicjatywa z Politechniki Poznańskiej.

Więcej
 
Opalenica: obwodnicowe koncepcje
piątek, 18 lipca 2014 10:15

W miarę wzrostu natężenia ruchu na polskich drogach, ciśnienie na budowę obwodnic jest coraz większe. Do samorządu wielkopolskiego wpływają wnioski ze wszystkich miast regionu w sprawie realizacji dróg obwodowych. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego, że realizacja takiej inwestycji to ogromny koszt.

Więcej
 
Opalenica: obwodnica otwarta
czwartek, 17 lipca 2014 12:00

Długo oczekiwana przez mieszkańców Opalenicy obwodnica miasta nareszcie otwarta. Nowa droga, wybudowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307, ma długość ponad pięciu i pół kilometra. Czy obwodnica była miastu potrzebna?

Więcej
 
Opalenica: piłkarze Zagłębia Lubin na zgrupowaniu
czwartek, 17 lipca 2014 11:21


Piłkarze Zagłębia Lubin przyjechali na dziewięciodniowe zgrupowanie do Opalenicy. Trener Piotr Stokowiec powołał 24 zawodników, którzy szlifują formę przed rozpoczęciem pierwszoligowych zmagań. W nadchodzącym sezonie piłkarze chcą powalczyć o mistrzostwo pierwszej ligi i ponowny awans do ekstraklasy.
Więcej
 
Poznań: jak kibicować po poznańsku?
środa, 16 lipca 2014 12:53

Czym jest kibicowanie i jak kibicować po poznańsku? Na te i inne pytania ma dać odpowiedź cykl debat, organizowanych przez KKS Lech Poznań. Jej uczestnikami mogą być wszyscy, którym na sercu leży dobro klubu i drużyny. 

Więcej
 
Poznań: inspektorzy na półkoloniach
środa, 16 lipca 2014 10:51


Inspektorzy Wielkopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu spotkali się z dziećmi, które uczestniczą w półkoloniach organizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami” oraz Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu. W ramach zajęć pod tytułem „Ciekawe zawody” dzieci dowiedziały się, kto to jest inspektor transportu drogowego i na czym polega jego praca.
Więcej
 
Baborówko: festiwal nie tylko dla koniarzy
środa, 16 lipca 2014 10:40

Tradycyjnie w połowie lipca w Baborówku nieopodal Szamotuł odbędzie się Festiwal Jeździecki Baborówko 2014. W ramach tej międzynarodowej imprezy rozegrane zostaną zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w tej dyscyplinie. W tym roku do zawodów zgłoszono rekordową ilość dwustu czternastu koni.

Więcej
 
Poznań: Lech Pils sponsorem głównym Lecha Poznań
wtorek, 15 lipca 2014 11:47

Lech Pils zwiększa swoje zaangażowanie we współpracę z drużyną Kolejorza. Marka podpisała trzyletnią umowę z wicemistrzem Polski KKS Lech Poznań. Tym samym będzie ona sponsorem głównym drużyny.

Więcej
 
Poznań: warkocz Magdaleny
wtorek, 15 lipca 2014 10:30

Wspaniała impreza rodzinna – warkocz różnorodnych atrakcji – to muzyka, taniec, sport, zabawa i historia splecione w jedno. Wspominając Marię Magdalenę, długowłosą patronkę starego kościoła farnego w Poznaniu, od szesnastu lat parafia farna organizuje festyn na dziedzińcu Urzędu Miasta. Nie inaczej będzie i tym razem.

Więcej
 
Poznań: półkolonie w Domu Kultury
wtorek, 15 lipca 2014 10:21


Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami” oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu organizują co roku letnie zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W tym roku Akcja Lato organizowana jest pod hasłem “Podróże śladami Arkadego Fiedlera”.
Więcej
 
Ludźmierz: nowy szef górali
poniedziałek, 14 lipca 2014 15:16

Rozszerzenie kontaktów z wielkopolskim oddziałem  Związku Podhalan w Polsce – to jeden z celów, który stawia przed sobą nowy szef organizacji Andrzej Skupień.  12 i 13 lipca w Ludźmierzu w powiecie nowotarskim odbył się Zjazd Podhalan, podczas którego prawie 300 delegatów wybrało nowego prezesa organizacji – szefa wszystkich górali polskich. Został nim Andrzej Skupień – wicestarosta tatrzański, który zdobył 169 głosów.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 98