Strona główna > Poznań > Poznań

Poznań
Poznań: Wielkopolska: Rewolucje
środa, 23 kwietnia 2014 09:51

Projekt „Wielkopolska: Rewolucje” to cykl wydarzeń promujących województwo wielkopolskie. Dzięki „Rewolucjom” mieszkańcy oddalonych od Poznania ośrodków będą mogli spotkać się ze sztuką awangardową i eksperymentalną. Kuratorką projektu jest Agata Siwiak, kulturoznawczyni, kuratorka i producentka wydarzeń teatralnych i interdyscyplinarnych.

Więcej
 
Poznań: Brama otwiera podwoje
środa, 23 kwietnia 2014 09:28


Tworzenie muralu i lamp witrażowych oraz spływ kajakowy – to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano na uroczyste otwarcie Bramy Poznania. Wyczekiwane przez poznaniaków otwarcie zaplanowano na wieczór 30 kwietnia. Przez kolejne dni, podczas długiego weekendu majowego, odbywać się będą wydarzenia towarzyszące otwarciu.

Więcej
 
Poznań: oświetlenie LED-owe oszczędza energię
wtorek, 22 kwietnia 2014 10:48

Jak oszczędzać na oświetleniu ulicznym w gminach? Na to i inne pytania odpowiedzi szukali samorządowcy z całego kraju na konferencji z cyklu „Transfer wiedzy w zakresie gospodarki niskoemisyjnej”. Konferencję zorganizowano w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Więcej
 
Poznań: PKS Olimpia kontynuuje treningi
wtorek, 22 kwietnia 2014 08:43

Chociaż spór o halę judo przy ulicy Taborowej w Poznaniu zakończył się przegraną PKS Olimpia, klub nie poddał się. Było trudno, ale w końcu udało się znaleźć nowe sale, na których można kontynuować treningi. Teraz odbywają się one na terenie Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji oraz w Gimnazjum nr 62 przy ulicy Janickiego.

Więcej
 
Poznań: symbolika Grobu Pańskiego
sobota, 19 kwietnia 2014 10:40

Na Wielki Piątek - drugi dzień Triduum Paschalnego - buduje się Groby Pańskie. Zwyczaj budowania Grobu Pańskiego w okresie Świąt Wielkanocnych pochodzi z Palestyny. Jest symboliczną dekoracją przygotowywaną na pamiątkę śmierci Chrystusa. W centrum grobu umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem, okrytą przezroczystym welonem. To na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

Więcej
 
Owińska: wielkanocny „zajączek”
sobota, 19 kwietnia 2014 10:12

Szkoła Podstawowa numer 6 w Poznaniupostanowiła zorganizować dla najmłodszych uczniów wielkanocnego „zajączka”. Z pomocą przyszła Fundacja Srebrne Lata w Poznaniu, która udostępniła dzieciakom teren po byłym szpitalu psychiatrycznym w Owińskach.

Więcej
 
Poznań: zawody „ludzi z żelaza”
piątek, 18 kwietnia 2014 11:21

Już blisko dwa i pół tysiąca zawodników zgłosiło się do tegorocznego ENEA Poznań Triathlon. Swój udział w imprezie zapowiedział między innymi Chris McCormack, jeden z najlepszych triathlonistów na świecie. Poznańskie zawody będą częścią cyklu siedmiu zawodów triathlonowych w Polsce. Przygotowania do imprezy zaczęły się niemal tuż po zakończeniu zeszłorocznej edycji.

Więcej
 
Oborniki: nowa bieżnia w przyszłym roku
piątek, 18 kwietnia 2014 10:10

Niedawno w Obornikach przy ulicy Objezierskiej oddano do użytku zmodernizowane boisko. Ale to nie koniec inwestycji na Obornickim Centrum Sportu. Władze miasta już planują kolejne.

Więcej
 
Strasburg: ostatnie takie posiedzenie
czwartek, 17 kwietnia 2014 14:36

Posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali do nałożenia sankcji na rosyjskie firmy energetyczne. "Parlament jest głęboko zaniepokojony rozlewem krwi we wschodniej i południowej Ukrainie i wzywa Rosję do natychmiastowego wycofania poparcia separatystów oraz uzbrojonych bojówek, szkolonych i koordynowanych przez rosyjskie siły specjalne" -czytamy w komunikacie prasowym, wydanym po środowym głosowaniu w Strasburgu. Podczas ostatniej w tej kadencji sesji plenarnej, nie zabrakło wypowiedzi eurodeputowanych z Wielkopolski.

Więcej
 
Puszczykowo: zegar znów odmierza czas
czwartek, 17 kwietnia 2014 11:32

Zegar na wieży zabytkowej stacji kolejowej w Puszczykowie znów działa. Po kilkuletniej przerwie, 15 kwietnia dokładnie w południe ruszył ponownie do pracy.

Ten zegar to wizytówka naszego miasta – mówi Andrzej Balcerek, burmistrz Puszczykowa. Ale jego czas, kiedy pracował na dworcu, skończył się.

Więcej
 
Kleszczewo: samorządowcy rywalizowali przy siatce
czwartek, 17 kwietnia 2014 10:28

Reprezentacje powiatu poznańskiego, Kleszczewa, Kórnika, Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta w Poznaniu oraz Związku Międzygminnego Gospodarowania Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rywalizowały w Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców Metropolii Poznań. Finał obecnej edycji imprezy odbył się w hali widowiskowo–sportowej w Kleszczewie.

Więcej
 
Poznań: market odmienił siedzibę fundacji
środa, 16 kwietnia 2014 12:17

Ponad 90 litrów farb wylanych na blisko 460 metrach kwadratowych ścian i sufitów, do tego nowe umeblowanie, a wszystko to dostosowane do potrzeb działalności Fundacji "Dziecko w Centrum". Jeden z poznańskich marketów budowalnych za darmo zmienił wizerunek obiektu, z którego teraz w lepszych warunkach korzystać mogą dzieci.

 
Poznań: bilet dla marszałka
środa, 16 kwietnia 2014 11:46


Przedstawiciele Twojego Ruchu: Paulina Banaś i Michał Jan Kosicki wręczyli marszałkowi wielkopolskiemu Markowi Woźniakowi symboliczny bilet lotniczy do europejskich stolic. - Chcemy zwrócić uwagę Pana marszałka na problem emigracji oraz trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy – mówi Paulina Banaś.

Więcej
 
Oborniki: zjeżdżalnia na pływalni już czynna
wtorek, 15 kwietnia 2014 10:19

Od kiedy właścicielem obornickiej pływalni zostało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, obiekt bardzo się zmienił. Nowy zarządca postanowił od razu przeprowadzić szereg inwestycji, poprawiających atrakcyjność obiektu. Jedną z ostatnich atrakcji jest uruchomiona niedawno zjeżdżalnia wodna, wyposażona w multimedia. Jej długość wynosi 84 metry metry.

 
Murowana Goślina: Wiosenne Przebudzenie
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 12:00

Po raz kolejny Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie zorganizował konkurs recytatorski „Wiosenne przebudzenie”. W konkursie mogą brać udział wszystkie gminy powiatu poznańskiego. Poszczególne ośrodki kultury przeprowadzają eliminacje na szczeblu gminnym. Laureaci przyjeżdżają do Murowanej Gośliny na finał powiatowy.

Więcej
 
Oborniki: pobiegną dla Jana Pawła II
sobota, 12 kwietnia 2014 11:54

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 11. z obornickiego Rynku wystartują zawodnicy tegorocznego Biegu Papieskiego. Zawodnicy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów na zróżnicowanej trasie, która prowadzi wzdłuż rzeki Warty aż do miejscowości Gołaszyn. Tam lasem dobiegną do punktu nawrotowego.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 88