Get Adobe Flash player
Strona główna > Poznań > Poznań

Poznań
Poznań: wielkopolskie smaki na piątkę z plusem
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:39

 

Jak smakuje Wielkopolska? Tego można było dowiedzieć się w Poznaniu. Wszystko w ramach imprezy pod hasłem „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” organizowanej po to, by promować dobrą, polską żywność.

Więcej
 
Wiry: siła w motoryzacji
wtorek, 19 sierpnia 2014 10:51

Moc atrakcji, interaktywne centrum bezpieczeństwa, paradę zabytkowych pojazdów, pokazy kulturystyczne, mega puzzle dla najmłodszych, konkursy, wyścigi i wiele innych rozrywek przygotowali organizatorzy Pikniku Motoryzacyjnego w sołectwie Wiry w gminie Komorniki.

Więcej
 
Lifting oprawy TV Wielkopolska
środa, 13 sierpnia 2014 17:07

Prezentujemy Państwu fragment tego, co od kilku dni już można zobaczyć na naszej antenie... To "dopieszczona" oprawa Telewizji Wielkopolska oraz wprowadzane stopniowo zwiastuny. Nowością jest damsko-męski duet lektorów, który pojawia się nie tylko w spotach autopromocyjnych, ale i samych elementach oprawy stacji.

Więcej
 
Komorniki: karty Rodzina 5+
wtorek, 12 sierpnia 2014 13:14

Pierwsze rodziny wielodzietne z gminy Komorniki odebrały karty "Rodzina 5+". Wnioski o ich  wydanie złożyło już ponad 80 rodzin. Karty są wydawane w ramach gminnego programu wspierania rodzin wielodzietnych, który komorniccy radni przyjęli w maju.

 
Poznań: święto pszczół
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 14:50

Dlaczego warto dbać o pszczoły? Tego można było dowiedzieć się w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Wszystko za sprawą Wielkiego Dnia Pszczół. W całym kraju takie święto obchodzone było po raz drugi.

 
Komorniki: Amazonia – wymagająca miłość
sobota, 09 sierpnia 2014 11:39

Cztery miesiące w amazońskich lasach deszczowych spędzi Emil Witt z Plewisk w gminie Komorniki. 19-latek wraz z dwójką znajomych postanowili uczcić w ten sposób 10 – lecie Polskiej Ekspedycji Amazońskiej. To już kolejna niesamowita wyprawa Emila. Jak mów – Amazonia to jego miłość.

 
Poznań: dni twierdzy
czwartek, 07 sierpnia 2014 12:04

Poznańskie forty kryją wiele tajemnic. To miejsce, które jest prawdziwą gratką dla miłośników historii.  Na II Dni Twierdzy zaprosiła Poznańska Organizacja Turystyczna. To był czas zwiedzania i odkrywania tych miejsc, które na co dzień są niedostępne.

 
Puszczykowo: maluchem do Afryki
wtorek, 05 sierpnia 2014 14:18

Prawie 17 tysięcy kilometrów Maluchem przez Afrykę pokona Arkady Paweł Fiedler – wnuk sławnego podróżnika i pisarza. Ta podróż będzie prawdziwą przygodą. Potrwa 3,5 miesiąca. To już druga wyprawa „maluchem”, a trzeci tego typu pojazd w życiu podróżnika.

Więcej
 
Wągrowiec: promocyjne gadżety
czwartek, 31 lipca 2014 10:22


Długo oczekiwane przez wielu mieszkańców i turystów oficjalne gadżety promocyjne Wągrowca już w sprzedaży. Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego we współpracy z Muzeum Regionalnym przygotowali komplet unikatowych gadżetów promocyjnych z wizerunkiem różnych miejsc i obiektów w Wągrowcu.

Więcej
 
Wągrowiec: plastyka, fotografia i rękodzieło
środa, 30 lipca 2014 11:20

Czterdziestu jeden autorów dostarczyło prace na siódmy przegląd twórczości mieszkańców powiatu wągrowieckiego. Ich dzieła plastyczne, fotograficzne i rękodzieło można oglądać w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Prace są bardzo różnorodne.

Więcej
 
Wągrowiec: czas na rewitalizację dworca PKP
środa, 30 lipca 2014 10:23

Od czerwca trwa rewitalizacja zabytkowego dworca PKP w Wągrowcu. Po zakończeniu prac powstać ma  Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, w którym zbiegną się wszystkie rodzaje transportu: samochodowy, kolejowy i autobusowy, łącznie z komunikacją miejską. Przedsięwzięci ma zachęcić mieszkańców Wągrowca jadących do Poznania, aby przesiadali się na pociąg.

Więcej
 
Poznań: Bezpłatne porady prawne
wtorek, 29 lipca 2014 14:16

Życie potrafi nas zaskoczyć. Z pozoru błahe sprawy stają się poważne, kiedy sprawa trafia przed oblicze Temidy. Przeciętny Pan Nowak, czy Pani Wiśniewska niechętnie korzysta z usług prawników. Po pierwsze – w Polsce nie ma tradycji rozwiązywania spraw przez prawników. Po drugie – niewielu z nas jest stać na usługi prawne – nawet te najprostsze.
Więcej
 
Poznań: w rocznicę wybuchu I wojny światowej
wtorek, 29 lipca 2014 11:20

Mija 100 lat od wybuchu I wojny światowej. By uczcić pamięć ofiar wojny,  wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia złożył kwiaty na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej na poznańskiej Cytadeli.

Więcej
 
Wągrowiec: modernizacje w OSiR
wtorek, 29 lipca 2014 10:30

Zakończyła się modernizacja bazy hotelowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Efektem prac jest powstanie blisko 90 miejsc noclegowych o dobrym standardzie. Uatrakcyjni to ofertę OSIR-u dla sportowców.

Więcej
 
Poznań: poczuć klimat zimnej wojny
poniedziałek, 28 lipca 2014 12:30

Jedną z atrakcji Drugich Dni Twierdzy Poznań w dniach 2-3 sierpnia będzie schron przy ulicy Babimojskiej. Zadbała o to Grupa Poznańczycy, która oczyściła i przygotowała obiekt do zwiedzania.

Więcej
 
Poznań: upał i zwierzęta
niedziela, 27 lipca 2014 09:17

Upał doskwiera nie tylko człowiekowi. W czasie gorących dni, kiedy temperatura przekracza 30-35 stopni, cierpią także zwierzęta. O ile jednak my poradzimy sobie jakoś z panującą wokół gorączką, o tyle zwierzaki zdane są na naszą pomoc.

Jeżeli więc zauważymy, że nasz czworonożny przyjaciel źle radzi sobie z upałem, nie może sobie znaleźć miejsca, ciężko sapie i dyszy, znajdźmy mu taki kąt, gdzie będzie mu najchłodniej. W czasie upałów pamiętajmy jednak nie tylko o naszych czworonożnych pupilach.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 99