Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 59 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań >>> Poznań

Poznań
Wielkopolska: bezcenne pszczoły
środa, 17 sierpnia 2016 07:30

Rolnictwo w Wielkopolsce zawdzięcza pszczołom 230 mln złotych - tak wynika z raportu Greenpeace "Nie tylko miód. Wartość ekonomiczna zapylania upraw rolniczych w Polsce w 2015 roku".

Więcej
 
Wielkopolska: czy i jak często czytamy?
piątek, 12 sierpnia 2016 11:36

Około 63% społeczeństwa w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki - tak przedstawiają się wyniki badań czytelnictwa zrealizowane przez TNS Polska dla Biblioteki Narodowej. Regularnie natomiast po lekturę sięgają uczniowie.

Więcej
 
Wielkopolska: pamiętamy!
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 15:18

1 sierpnia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Dziś w całym kraju odbywać się będą uroczystości upamiętniające bohaterską walkę i patriotyzm uczestników powstania. O 17:00 zabrzmią syreny alarmowe upamiętniające godzinę"W".

Więcej
 
Wielkopolska: ryzyko pożarowe lasów
piątek, 29 lipca 2016 14:09

Latem występuje największe zagrożenie pożarowe lasu. Utrzymujące się wysokie temperatury i brak opadów powodują wysychanie roślinności leśnej, a wtedy niewiele potrzeba, aby nawet iskra mogła spowodować pożar. Umyślne podpalenia i nieostrożność z ogniem - to niektóre z przyczyn powstawania pożarów na terenach leśnych.

Więcej
 
Apelujemy o ostrożność przy pracach polowych
piątek, 29 lipca 2016 12:30

W okresie letnim, w związku z trwającymi żniwami, zwiększa się ryzyko pożarowe. Niepożądanym zdarzeniom sprzyja wysoka temperatura i pośpiech.Strażacy apelują o bezwzględne zachowanie bezpieczeństwa i ostrożność podczas wykonywania prac polowych.Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odnotowała już kilkanaście zdarzeń, w tym pożary zboża, pożar kombajnu rolniczego, pożary słomy czy siana. Strażacy przestrzegają, aby wszystkie urządzenia mechaniczne były systematycznie sprawdzane.

Więcej
 
Poznań: zjazd PSL
wtorek, 19 lipca 2016 10:46

Kilkuset delegatów wzięło udział w wójewódzkim zdjeździe Polskiego Stronnictwa Ludowego w Poznaniu, podczas którego wybierano nowego Prezesa wielkopolskiego PSL-u. Po raz kolejny został nim Andrzej Grzyb.

Więcej
 
Kostrzyn: uzależnieni od sportu
poniedziałek, 20 czerwca 2016 16:00

Tym razem mieszkańcy Kostrzyna i Swarzędza, którzy przyłączyli się do kampanii "Uzależnia mnie tylko sport" spotkali w Iwnie. Na uczestników akcji promującej zdrowie i profilkatykę uzależnień czekały między innymi konkursy, biegi rodzinne i animacje.

Więcej
 
Poznań: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski uczciło 25-lecie
poniedziałek, 20 czerwca 2016 09:44

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski działa już od dwudziestu pięciu lat. Podczas uroczystej gali jubileuszowej, która odbyła się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, podsumowano dorobek jednej z największych organizacji skupiającej samorządy lokalne oraz wręczono nagrody "Filary dwudziestopięciolecia".

Więcej
 
Swarzędz: coraz więcej uzależnionych od sportu
piątek, 17 czerwca 2016 11:59

Biegacze, samorządowcy, osoby wspierające profilaktykę uzależnień, dorośli i dzieci, wszyscy tłumnie stawili się w Swarzędzu, gdzie odbyła się kolejna impreza w ramach kampanii "Uzależnia mnie tylko sport". Głównym organizatorem trzeciej edycji tej największej w Wielkopolsce kampanii jest Samorząd Województwa.

Więcej
 
Kostrzyn: 38. Kurdesz Kasztelański
piątek, 17 czerwca 2016 08:57

Setki mieszkańców Kostrzyna zgromadziło się na miejskim placu, by wziąc udział w Kurdeszu Kasztelańskim, czyli odbywających się co roku, Dniach Kostrzyna Ne scenie kostrzyńskiej scenie wystąpili między innymi: Elektryczne Gitary, "Loona" i Halina Benedyk.

Więcej
 
Siekierki wielkie: Festyn
czwartek, 16 czerwca 2016 12:10

Maraton zumby, zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i konkursy czekały na mieszkańców Sierek Wielkich w Gminie Kostrzyn podczas rodzinnego festynu.

Więcej
 
Poznań: Targi Innowacji
wtorek, 14 czerwca 2016 09:36

Blisko 1000 wystawców z branży maszynowej pokazało swoje produkty podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich ITM Polska. Swoją ofertę zaprezentowali najlepsi producenci i dystrybutorzy z Polski i za granicy. ITM to połączenie nauki, przemysłu i biznesu.

Więcej
 
Zbrudzewo: uzależnieni tylko od sportu
poniedziałek, 06 czerwca 2016 14:12

Mieszkańcy trzech powiatów: śremskiego, wrzesińskiego i słupeckiego stawili się w Zbrudzewie, w gminie Śrem, aby pokazać, że uzależnieni są tylko od sportu. Już po raz trzeci Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprosił ich do udziału w kampanii sportowo-edukacyjnej pod hasłem "Uzależnia mnie tylko sport".

Więcej
 
Poznań: Najlepsi kierowcy MPK
środa, 25 maja 2016 14:57

Paweł Kukuła został Najlepszym Kierowcą MPK Poznań 2016. Musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, prezycją wykonywanych manewrów i opanowaniem.

Więcej
 
Mniszki: mają wilka
czwartek, 12 maja 2016 09:39

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach wzbogaciło się o niezwykły eksponat. Istniejąca w tym obiekcie od kilku lat wystawa przyrodnicza w ciekawy sposób przedstawia faunę okolicznych lasów, w tym zwierzęta zamieszkujące Puszczę Notecką.

Więcej
 
Poznań: upamiętniono 76. rocznicę zbrodni katyńskiej
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 13:32

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak oraz środowiska kombatanckie były organizatorami obchodów upamiętniających 76. rocznicę Zbrodni Katyńskiej w Poznaniu. W uroczystościach obecni byl reprezentanci wielu środowisk, w tym władze samorządowe, przedstawiciele stowarzyrzeń i instytucji, rodzin katyńskich, a także reprezentowana przez poczty sztandarowe, młodzież szkolna.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 113
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej sieci INEA!

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 59 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.