Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań >>> Poznań

Poznań
Wielkopolska: wietrzny początek tygodnia
niedziela, 29 marca 2015 14:25

Przez najbliższą dobę (niedzielny wieczór i poniedziałek) mieszkańcom Wielkopolski może doskwierać silny wiatr. Podmuchy mogą osiągać w porywach do 85 km/h -czytamy w komunikacie ostrzegawczym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Mniej pesimystyczna prognoza zakłada średnią prędkość tego żywiołu w naszym województwie na poziomie 30 km/h.

Więcej
 
Sportowy Poznań
piątek, 27 marca 2015 11:48

 Od kilku miesięcy w Poznaniu trwają przygotowania do dużej sportowej imprezy. Po raz kolejny na poznańskiej Cytadeli zmierzyli się biegacze i rowerzyści.

Więcej
 
Poznań: Dziennikarskie Koziołki przyznane!
wtorek, 24 marca 2015 16:30

 Dziennikarskie Koziołki to dla dziennikarzy nagroda szczególna, przyznawana od 18 lat przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Są nią uhonorowani wybitni działacze dziennikarskiego rzemiosła, którzy wyróżniają się stylem, osobowością, intuicją i przestrzeganiem etycznych kanonów. Ponadto, Stowarzyszenie przyznaje nagrodę im. Zdzisława Beryta dla dziennikarza w dziedzinie kultury.

Więcej
 
Poznań: rolnicy ze statuetkami Siewcy
wtorek, 24 marca 2015 16:25

Najlepsi wielkopolscy rolnicy nagrodzeni statuetkami Siewcy. XIV Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku 2014 został podsumowany w Poznaniu.

Więcej
 
Wielkopolska: powrót zimy tej wiosny?
sobota, 21 marca 2015 14:48

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, tej nocy i niedzielnego poranka, wielkopolskie drogi mogą być oblodzone. "Po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu przemieszczających się z północy na południe województwa, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników" -czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej telewizji. Przypomnamy jednocześnie, że to paradoksalnie właśnie dzisiaj obchodzimy pierwszy dzień wiosny.

Więcej
 
Wielkopolska: trenuj z Piotrem Reissem!
sobota, 21 marca 2015 14:21

Przed młodymi zawodnikami otwiera się okazja do przeżycia wspaniałej piłkarskiej przygody. Wraz z początkiem marca rozpoczęły się wiosenne nabory do Akademii Piłkarskiej Reissa w ponad 80 lokalizacjach! Do szkółki mogą dołączyć chłopcy i dziewczynki już od 4-go roku życia. Dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności na dwóch darmowych treningach.

Więcej
 
Poznań: policjanci na Targach Edukacyjnych
sobota, 21 marca 2015 08:29

Podczas trwających w Poznaniu Targów Edukacyjnych swoją ofertę prezentuje wielkopolska Policja. Na stoisku policyjnym zwiedzający mogą dowiedzieć się m.in. o działalności klas policyjnych i procedurze rekrutacji do służby w Policji. W ramach targów mundurowi zorganizowali konferencję "Młodzież z pasją", by podkreślić wagę kreatywnej profilaktyki w edukacji ludzi młodych.

Więcej
 
Poznań: podejrzana o oszustwa komputerowe
piątek, 20 marca 2015 12:57

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu za oszustwo komputerowe oraz kradzież zatrzymali kobietę. Podejrzana sporządzając fałszywe dokumenty naraziła pracodawcę na starty ponad 27 tysięcy złotych. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Więcej
 
Poznań: Romaszewscy. Autobiografia
czwartek, 19 marca 2015 16:50

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Romaszewscy. Autobiografia" autorstwa Piotra Skwiecińskiego, w piątek 27 marca o 18:00 w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu. Gośćmi specjalnymi będą Zofia Romaszewska (żona zmarłego senatora Zbigniewa Romaszewskiego) i ich córka Agnieszka. Na wydarzenie zaprasza Klubu Inteligencji Katolickiej.

Więcej
 
Poznań: jak one to znoszą?
czwartek, 19 marca 2015 13:08

W najbliższy weekend, w kilku największych miastach w Polsce, odbędą się akcje uliczne towarzyszące kampanii „Jak one to znoszą?” stowarzyszenia Otwarte Klatki. W Poznaniu aktywistów stowarzyszenia będzie można spotkać w sobotę 21 marca przy ul. Półwiejskiej (przy wejściu do Starego Browaru) w godzinach 11.00-13.00. Około 90% jajek dostępnych w polskich sklepach pochodzi z chowu klatkowego.

Więcej
 
Poznań: bajkowisko po raz drugi
czwartek, 19 marca 2015 11:32

Artyści i osoby publiczne czytały baśnie podczas niezwykłego festiwalu w Centrum Kutltury Zamek w Poznaniu. Bezpłatny udział pociech z rodzinnych domów dziecka i miejscowych placówek pomocy oraz zebranie środków finansowych na wyposażenie nowego oddziału pobytu stałego Hospicjum Pallium -to cele, dla których powstało "Bajkowisko".

Więcej
 
Poznań: otwarcie sezonu rowerowego
środa, 18 marca 2015 18:38

Pierwszego dnia wiosny poznański Plac Wolności opanują rowerzyści. 21 marca od godz. 11.00 w samym centrum miasta powstanie Miasteczko Rowerowe. Motywem przewodnim wspólnej inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Wojewody Wielkopolskiego i Automobilklubu Wielkopolski jest bezpieczeństwo cyklistów.

Więcej
 
Poznań: dynamiczne szkolenie na torze
środa, 18 marca 2015 11:07

Na Torze Poznań odbywa się szkolenie dla policjantów ruchu drogowego z całej Polski zorganizowane przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jest to pierwsza z dziewięciu edycji szkoleń, które są przewidziane w tym roku. Pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski, funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w radiowozach z videorejestratorami, ćwiczyli dynamiczną jazdę.

Więcej
 
Poznań: Bajkowisko już jutro!
poniedziałek, 16 marca 2015 10:08

We wtorek 17 marca o godz. 18:00 w sali wielkiej Centrum Kultury ZAMEK odbędzie się BAJKOWISKO 2015. To druga edycja dobroczynnego festiwalu bajek dla Małych i Dużych, od lat 4 do 100, organizowana przez Lions Club Poznań New Design w celu wsparcia rozbudowy Hospicjum Palium w Poznaniu, a konkretnie Centrum Psychoterapii dla Osieroconych Dzieci i Rodzin przy Hospicjum.

Więcej
 
Poznań: "Listy miłosne" na rzecz szkoły
niedziela, 15 marca 2015 09:56

23 marca o godz. 19 w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy spektakl. „Listy miłosne” w wykonaniu znanej pary aktorów Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy. Współorganizatorem wydarzenia jest Lion’s Club Poznań Patria. Dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci z Zespołu Szkół nr 111 przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi.

Więcej
 
Komorniki: "Być kobietą"
sobota, 14 marca 2015 11:11

 

Wernisaż "Kobiety i moda" z cyklu "Być Kobietą" można było zobaczyć w łęczyckim Domu Kultury "Nad Wirynką", nowej fili Gminnego
Ośrodka Kultury w Komornikach. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 50 artystów, prezentujących malarstwo, rzeźbę oraz modę.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 105
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej kablówce

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.