Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Niechanowo: podziękowanie za trud rolników
środa, 02 września 2015 09:24

Tradycyjnie pod koniec sierpnia rolnicy i włodarze gminy Niechanowo uroczyście podziękowali za tegoroczne plony. Rolnicy mieli za co dziękować, ponieważ gminę omijęły gradobicia i wichury.

Więcej
 
Sieraków: Sarkofagi pod dobrą opieką
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 10:17

Unikalne na skalę europejską sarkofagi możnego rodu są najcenniejszymi eksponatami Muzeum Zamku Opalińskich w Sierakowie. Ta s5tosunkowo młoda instytucja muzealna od kilku lat jest Powiatową Instytucją Kultury, prowadzoną przez starostwo w Międzychodzie.

Więcej
 
Nowy Tomyśl: mistrzowie wikliniarstwa z całego świata
środa, 26 sierpnia 2015 16:00

 Mistrzowie wikliniarstwa z ok.60 państw z pięciu kontynentów zaprezentowali swoje dzieła podczas trwającego trzy dni III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu. Impreza odbywa się w stolicy wikliniarstwa co trzy lata. Festiwalowi towarzyszy jarmark chmielno-wikliniarski, który każdego roku organizowany jest w parku nowotomyskim. Ideą przedsięwzięcia jest promocja naturalnych surowców i powstających z nich, atrakcyjnych wyrobów, które przypominają dzieła sztuki.

Więcej
 
Witkowo: podziękowania za plony
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 14:09

Rolnicy z Gminy Witkowo obchodzili swoje święto. Uroczystą mszą świętą oraz barwnym korowodem rozpoczęły się Dożynki Gminy i Miasta Witkowo.

Więcej
 
Witkowo: upamiętnili sierżanta Józefa Skowrona
piątek, 21 sierpnia 2015 11:11

Uroczystą mszą świętą, złożeniem kwiatów na cmentarzu parafialnym oraz apelem pamięci i salwami honorowymi - tak uczczono sierżanta pilota Józefa Skowrona w 20. rocznicę śmierci. W uroczystości "Pamięci Skowrona" wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele wojsk i lotnictwa, zaproszeni goście. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej, Tomasz Siemoniak.

 
Sieraków: aktywny wypoczynek
czwartek, 20 sierpnia 2015 10:38

Aktywny wypoczynek, nie tylko na sportowo, inicjują lokalne instytucje w Sierakowie. Różnorodne atrakcje dedykowane są przede wszystkim wczasowiczom, ale korzystają z nich również mieszkańcy regionu. Wśród wielu przedsięwzięć był festiwali rzeźby w piasku.
Więcej
 
Sierakowski cross
środa, 19 sierpnia 2015 12:30

Ponad 350 osób wzięło udział w drugiej edycji Sierakowskiego Crossu. Choć w tym roku trasa biegu nieco się zmieniła, nadal była bardzo wymagająca dla zawodników. Jak zwykle organizatorzy zadbali o świetną atmosferę podczas imprezy.

Więcej
 
Środa Wielkopolska: upamiętniono Cud nad Wisłą i Czyn Chłopski
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 14:55

Po raz dwudziesty w Środzie Wielkopolskiej uroczyście upamiętniono Rocznicę Cudu nad Wisłą, której towarzyszyły obchody Wojewódzkiego Święta Czynu Chłopskiego. W uroczystości wzięli udział wielkopolscy parlamentarzyści i samorządowcy, którzy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Polaków walczących o wolność, a także uczestniczyli w odprawionej z tej okazji, mszy świętej.

Więcej
 
Pow. Międzychodzki: wspólnymi siłami
piątek, 14 sierpnia 2015 14:44

Z kilku źródeł finansowania korzystało starostwo powiatowe w Międzychodzie przy realizacji oddanej niedawno do użytku inwestycji. Fragment drogi powiatowej biegnący przy składowisku odpadów doczekał się gruntownej przebudowy.

Więcej
 
Ustroń: zbójnickie kociołki
czwartek, 13 sierpnia 2015 13:39

 Baraninę, jagnięcinę czy dania z dodatkiem sera - m.in. takie potrawy przygotowali kucharze podczas II Międzynarodowego Zlotu Zbójników - Festiwal Zbójnickie Jadło w Ustroniu. Uczestnicy zmierzyli sie w konkursie kulinarnym Zbójnickie Jadło. Zawodnicy startowali w kategorii amatorów i profesjonalistów.

Więcej
 
Sieraków: dotacje w ramach WRPO 2014+
środa, 12 sierpnia 2015 14:43

 Już jesienią małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły składać wnioski o dotację w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Wymogiem, który stawia Unia Europejska jest innowacyjność.

Więcej
 
Sieraków: 5 urodziny Olandii
środa, 12 sierpnia 2015 13:57

 Z okazji 5-lecia Olandii - Krainy Wypoczynku i Konferencji w XVIII-wiecznym zrewitaizowanym folwaru zorganizowano  Etno Festival, spotkanie z generałem Marianem Zacharskim, wystawę malarstwa Danuty Król oraz koncert Meli Koteluk.

Więcej
 
Sieraków: Licheń x2
piątek, 07 sierpnia 2015 14:52

Prawie 50 drużyn OSP walczyło w Sierakowie o tytuł Mistrza Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

Więcej
 
Poznań: Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
wtorek, 04 sierpnia 2015 12:26

Pokazy, warsztaty kulinarne, degustacje i spotkania z szefami kuchni - oto niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku organizowanego w Poznaniu.

Więcej
 
Poznań: zaprezentowano liderów list
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 13:03

Podczas wojewódzkiej konwencji wyborczej w Poznaniu, przedstawiono skonstruowane listy wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Województwo wielkopolskie podzielone jest na cztery okręgi wyborcze. Podczas spotkania, zaprezentowano 80 kandydatów do sejmu oraz 6 kandydatów do senatu. Liderami list zostali wicemarszałek sejmu Eugeniusz Grzeszczak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, senator RP Andżelika Możdżanowska oraz przewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego Krzysztof Paszyk.

Więcej
 
Sieraków: teatr w zamku Opalińskich
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 11:23

W Muzeum Zamku Opalińskich w Sierakowie kolejny już raz wystąpiła lokalna grupa teatralna MAKMA. Każdego roku w okresie letnim prezentują kolejny spektakl w swoim wykonaniu.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 379
 

Wyszukaj na stronie

Oglądaj w Twojej sieci INEA!

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.