Get Adobe Flash player
Strona główna > Poznań

Poznań
Września: ostatnie etapy budowy szpitala
środa, 29 października 2014 15:22

 Już wkrótce mieskzańcy wrześni będą mogli cieszyć się nowym szpitalem. Prace budowlane nowego obiektu są już na etapie wykończeniowym.

Więcej
 
Września: dyktando dla młodszych i starszych
wtorek, 28 października 2014 15:22

O tym, jak trudny bywa język polski, świadczy fakt, że czasami nawet najmądrzejsi profesorowie, spierają się, jak poprawnie coś powiedzieć lub zapisać. Swoje ortograficzne umiejętności każdego roku sprawdzają mieszkańcy Wrześni. W dyktandzie startują zarówno ci, którym zależy na nagrodach, jak i tacy, którzy chcą dowiedzieć się, jakich skomplikowanych słów nadal jeszcze nie znają.

Więcej
 
Kleszczewo: zabawa dla seniorów
wtorek, 28 października 2014 13:13

Jak co roku w Kleszczewie uroczyście i z przytupem świętowano jesień życia licznej grupy mieszkańców. Impreza z okazji dnia seniora, choć organizowana tu od lat, tym razem miała znacznie większy wymiar.

Więcej
 
Międzychód: porozmawiajmy o...
wtorek, 28 października 2014 12:53

Blisko 260 mieszkańców przysłuchiwało się przedwyborczej debacie kandydatów na burmistrza Międzychodu. W Centrum Animacji Kultury, o wizję rozwoju miasta, spierała się szóstka chcących wziąć sprawy w swoje ręce. Największe emocje wzbudziła dyskusja o uzdrowisku.

Więcej
 
Września: liceum kontra starostwo
czwartek, 23 października 2014 14:22

 Boiska na miare XXI wieku doczekało się Liceum Ogólnokształcące we Wrześni. Szkoła długo czekała na renowację starego obiektu sportowego, na szczęście od momentu złożenia wniosku do Ministerstwa Sportu do zakończenia pierwszego etapu budowy kompleksu sportowego, wszystko odbyło się w rekordowo szybkim tempie.

Więcej
 
Września: rolnicza jesień
środa, 22 października 2014 13:40

Wszystko, co może przydać się w pracy drobnych gospodarzy, można było znaleźć na 24. już Targach Rolnicza Jesień we Wrześni. Tam też sami uprawcy, prezentowali swoje produkty. Podczas popularnej w Wielkopolsce imprezy, doceniono lokalnych rolników. Jednym z wyróżnień, była nagroda starosty.

Więcej
 
Powiat Gnieźnieński: festiwal ekologiczny
środa, 22 października 2014 11:33

Osiem zespołów reprezentujących Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze wzięło udział w III Powiatowym Festiwalu Piosenki Ekologicznej Zielone Nuty w powiecie gnieźnieńskim. Byli to podopieczni placówek z Gniezna, powiatów słupeckiego i wągrowieckiego.

Więcej
 
Kostrzyn: marsz pamięci
wtorek, 21 października 2014 15:10

Marsz pamięci w Kostrzynie. Mieszkańcy uczcili tych, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku. 20 października to to roku szczególna data w kostrzyńskim kalendarzu. Tego dnia wracamy pamięcią do tragicznych wydarzeń z historii – mówi burmistrz Paweł Iwański.

Więcej
 
Śrem: tu warto mieć dużą rodzinę
wtorek, 21 października 2014 12:58

 Duża rodzina to wiele radości, ale nie zawsze jest różowo. Posiadanie wielu dzieci wiąże się także z dużymi wydatkami i w tym właśnie pomaga rodzinom wielodzietnym w Śremie funkcjonujący tu program Rodzina 3+.  Wiele zabawy i radości sprawił uczestnikom programu zorganizowany dla nich festyn rodzinny.

Więcej
 
Chorzępowo: otwarcie świetlicy
poniedziałek, 20 października 2014 12:05

W malutkiej wsi Chorzępowo odbyło się uroczyste oddanie do użytku kilku projektów unijnych zrealizowanych przez mieszkańców wsi dla jej dobra. Lokalni strażacy postarali się o wyposażenie dla wiejskiej świetlicy. Powstałe tutaj Stowarzyszenie Wieś bez Barier stworzyło ścieżkę dydaktyczną dla osób niewidomych.

Więcej
 
Gniezno: strefa w mieście
piątek, 17 października 2014 13:54

 W Gnieźnie zostanie rozszerzona Specjalna strefa ekonomiczna. Wszystko po to, by przyciągnąć inwestorów.  Wniosek w tej sprawie trafił już do Ministra Gospodarki.

Więcej
 
Kołaczkowo: unijna kasa w powiecie wrzesińskim
czwartek, 16 października 2014 13:02

Powiat wrzesiński jest w krajowej czołówce jeśli chodzi o pozyskanie i wykorzystanie środków unijnych. Chodzi tu nie tylko o inwestycje ale także o sprawy rolnicze.

Więcej
 
Sieraków: różne oblicza ceramiki
czwartek, 16 października 2014 12:31

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie kolejny raz gościł w swoich murach artystów zajmujących się ceramiką. Kuratorem wystawy była Danuta SAGA Tomaszewska, artystka z Sierakowa.

Więcej
 
Poznań: będą problemy z kablówką?
środa, 15 października 2014 14:52

City-Net zerwał kłódki INEA S.A. zabezpieczające skrzynki sieci kablowej na poznańskim Starym Mieście. Na miejscu interweniowała policja. To kolejna odsłona sporu pomiędzy spółką City-Net, do której należy infrastruktura, a użytkującą tę sieć firmą INEA. Mieszkańcy znów są zaniepokojeni dostępem do usług, które od 15 lat oferuje im INEA S.A.

Więcej
 
Kołaczkowo: kanał otwarty
środa, 15 października 2014 13:30

 Ponad 40 lat rolnicy z gminy Kołaczkowo w powiecie wrzesińskim czekali na remont kanału. W końcu ich prośby przyniosły efekt. Kanał kołaczkowski został wyremontowany i oficjalnie oddany do użytku.

Więcej
 
Tarnowo Podgórne: dwa dni z tańcem
środa, 15 października 2014 10:20

XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Srebrne Pantofelki" oraz V Grand Prix Polski już za nami. Imprezy odbyły się w ostatni weekend w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Na turniej przybyło ponad 150 par z całej Polski.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 357