Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Poznań: Kulinarny Puchar Polski 2015
piątek, 09 października 2015 15:27

Rostbef sezonowany, jabłko grójeckie, ser koryciński i olej rydzowy - takie produkty miały zainspirować najlepszych kucharzy z całej Polski do stworzenia wyszanej potrawy o niepowtarzalnym smaku i aromacie. W 15. jubileuszowej edycji Kulinarnego Pucharu Polski 2015 odbywającego się w Poznaniu udział wzięło 10 drużyn, które prezentowały umiejętności kulinarne, poczucie smaku i estetyki na talerzu.

Więcej
 
Poznań: Olandia - Kraina Stu Jezior
czwartek, 08 października 2015 12:10

 "Małe Mazury Wielkopolski" - tak o terenie Olandii mówi Damian Michałek. Olandia to ośrodek wypoczynkowy położony w miejscowości Prusim, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, na skraju Puszczy Noteckiej. Park z dostępem do jeziora to atrakcyjne miejsce rekreacyjno-rozrywkowe. Teraz mają tutaj powstać nowe obiekty, które dla mieszkańców i gości stworzą nowe możliwości wypoczynkowe.

Więcej
 
Poznań: wyróżnienia dla społeczników
czwartek, 08 października 2015 10:47

 Wrażliwi społecznie, otwarci na potrzeby innych i wspierający ich w codziennym podnoszeniu jakości życia. Instytucje, firmy, stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych odebrały statuetkę Lodołamacz 2015. Konkurs organizowany jest po raz dziesiąty.

Więcej
 
Poznań: Złote Medale MTP oznaką jakości
środa, 07 października 2015 13:19

Twaróg solankowy, mleko bez latozy, masło ekstra - m.in. takie prodkty zostały uhonorowane Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyróżnienie to otrzymują innowacyjne produkty najwyższej jakości,wytwarzane w oparciu o najlepsze technologie.

Więcej
 
Poznań: Noc Naukowców
wtorek, 06 października 2015 11:20

 Spotkania z badaczami i uczonymi, zajęcia w pracowniach i laboratoriach - takie atrakcje czekały na uczestników Nocy Naukowców. Celem jest popularyzowanie działań naukowych wśród młodzieży oraz pokazanie innego wizerunku naukowca, który o swojej pracy potrafi w wyjątkowy sposób opowiadać i zainteresować innych.

Więcej
 
Poznań: najlepsi "Polscy Producenci Żywności" i "Herosi Przedsiębiorczości"
poniedziałek, 05 października 2015 12:19

 W Poznaniu świętowano 20-lecie działalności Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Podczas corocznych Międzynarodowych Targów Przemysłu Spożywczego „POLAGRA – FOOD” w Poznaniu, polskim firmom przyznano tytuł „Polskiego Producenta Żywności” oraz "Herosa Przedsiębiorczości".

Więcej
 
IV Wielkopolskie Forum Szerokopasmowe
piątek, 02 października 2015 12:57

Podsumowanie dotychczasowych działań oraz plany na przyszłość - to główny cel organizowanego już po raz czwarty Forum Szerokopasmowego na poznańskich targach. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z całej Wielkopolski, aby dowiedzieć się m.in. do czego przydaje się nowoczesna infrastruktura telekomunikacyjna.

Więcej
 
Szreniawa: jak za dawnych lat
piątek, 02 października 2015 10:47

Dziesiąty raz na ternie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie pod Poznaniem odbyło się jesienne Agro Schow. Jedna z najszacowniejszych instytucji muzealnych, zachowująca tradycje polskiego rolnictwa zorganizowała imprezę, by przypomnieć doświadczenia naszych ojców i dziadów.

Więcej
 
Sieraków: pchli targ
czwartek, 01 października 2015 10:52

W ramach promocji nowej lokalizacji miejskiego targowiska w Sierakowie odbył się  „pchli targ” a raczej targ rękodzieła. Z tej okazji miejscowość odwiedzili rękodzielnicy z najbliższych okolic, ale dotarli też wytwórcy z odleglejszych zakątków Wielkopolski.  Oferowane wyroby były bardzo różnorodne, jednak wszystkie niezwykle piękne i niepowtarzalne.

Więcej
 
Poznań: kulinarne perły przyznane!
środa, 30 września 2015 13:04

Wędzone wędliny, miód, sery, chleb orkiszowy - oto niektóre z produktów zaprezentowanych podczas kolejnej edycji przedsięwzięcia Smaki Regionów.Targi to ukłon w stronę regionalnych, tradycyjnych produktów. W Poznaniu swoje wyroby zaprezentowało ok. 40 wystawców. Przyznano też "Perły" 2015, nagrodę XV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Więcej
 
Maraton po puszczy
poniedziałek, 28 września 2015 13:01

Wielu spośród blisko 250 biegaczy debiutowało na tak długim dystansie podczas pierwszego Maratonu po Puszczy Noteckiej. Trasa wiodąca bezdrożami Puszczy Noteckiej miała pokazać piękno tego miejsca i zachęcić biegaczy do przełamywania kolejnych barier.

Więcej
 
Czarnków: Nowe boisko i Miasteczko Ruchu Drogowego
piątek, 25 września 2015 13:27

 Po kilku miesiącach prac budowalnych, zarówno uczniowie jak i mieszkańcy Czarnkowa zyskali dwa nowe obiekty. Uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz boiska sportowego przy Szkole POdstawowej nr 1 nastąpiło 22 września.

Więcej
 
Międzychód na mapie urodzeń
czwartek, 24 września 2015 14:21

 W niedawno oddanym do użytku pawilonie międzychodzkiego szpitala zaczął funkcjonować Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny. Efekty pierwszych dni działalności zaskoczyły wszystkich, zwłaszcza, że w powiecie międzychodzkim porodówka nie działała blisko dwa lata.

Więcej
 
Olandia: Kody Wojny
czwartek, 24 września 2015 10:05

Promocja książki gen. Zacharskiego.

Więcej
 
Prusim: środki unijne a rozwój obszarów wiejskich
środa, 23 września 2015 11:37

 Forum firm rodzinnych obszarów pozamiejskich zorganizowano w ośrodku wypoczynkowym Olandia w Prusimiu w gminie Kwilcz w ramach projektu "Rodzinni po sąsiedzku".Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 to szansa na dynamiczny rozwój przedsiębiorczości. Przykładem efektywnego wykorzystania funduszy unijnych jest Ośrodek Olandia. Dzięki pozyskanym środkom, zdecydowanie zmienił się kształt i wygląd ośrodka.

Więcej
 
Poznań: Bezpieczne i zdrowe dziecko
środa, 23 września 2015 11:36

Loteria fantowa, aukcja przedmiotów z autografami sportowców oraz koncerty - to niektóre atrakcje jakie czekały na wszystkich tych, którzy zdecydowali się przyjść do poznańskiego parku Cytadela na festyn rodzinny organizowany przez Fundację Pozytywnej Edukacji. Festyn zainaugurował akcję "Bezpieczne i Zdrowe Dziecko".

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 381
 

Wyszukaj na stronie

Oglądaj w Twojej sieci INEA!

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.