Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Sieraków: drzewko za makulaturę
środa, 01 kwietnia 2015 14:34

Kolejny raz w Sierakowie odbyła się akcja „Drzewko za makulaturę”. Każdy kto dostarczył co najmniej 15 kg makulatury otrzymywał w zamian sadzonkę drzewka.
Więcej
 
Gniezno: pełna hala i wygrana!
środa, 01 kwietnia 2015 12:18

MKK Gniezno zwycięsko podjęło drużynę Basketu Konin. Przed samym spotkaniem, było już wiadome, że będzie to najważniejszy mecz sezonu, zarówno dla gnieźnian jak i zawodników z Konina. Stawką był awans do półfinału gier barażowych o 2 ligę. Zwycięzca zapewniał sobie udział w turnieju. Całe trybuny zostały wypełnione już na pół godziny przed meczem, a z każdą minutą kibiców jeszcze przybywało.

Więcej
 
StrowgerNET Arena to już prawie fakt
środa, 01 kwietnia 2015 07:31

Największy na terenie naszej gminy i kilku okolicznych gmin, prywatny operator telekomunikacyjny – firma StrowgerNET.pl ze Lwówka, rozpoczęła rozmowy o czasowej zmianie nazwy stadionu w Poznaniu na StrowgerNET Arena. Od 2013 roku nosi on nazwę INEA Stadion.
Więcej
 
Wielkopolska: przeszła trąba powietrzna
wtorek, 31 marca 2015 18:40

Przez nasze województwo przeszła trąba powietrzna! Blisko 40 uszkodzonych budynków, kilka pojazdów i drzewa -tak wstępnie wygląda bilans wichur. Ostatniej doby w całym regionie strażacy interweniowali ponad 200 razy. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Środy Wielkopolskiej. To jednak nie koniec zagrożenia. "Przewiduje się, że silne porywy mogą wystąpić jeszcze we środę około południa" -ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wiatr może osiągać prędkość nawet 100 km/h. Prosimy wszystkich mieszkańców Wielkopolski o zabezpieczenie wszystkich elementów, które mogłyby stwarzać zagrożenie oraz o przeparkowanie pojazdów tak, by nie stały one pod drzewami.

Więcej
 
Poznań: Volkswagen lepszy, niż PUP?
wtorek, 31 marca 2015 15:02

Od lat Powiatowe Urzędy Pracy zmagają się z wysokim bezrobociem. Produkujący samochody na wielkopolskim rynku Volkswagen udowadnia jednak, że to właśnie prywatni inwestorzy są kluczem do rozwiązania tego problemu. Kolejne 900 osób znajdzie pracę w poznańskim Volkswagenie. Już teraz fabryka zatrudnia blisko 6 tysięcy pracowników.
Więcej
 
Szaleni Podróżnicy w Środzie Wielkopolskiej
wtorek, 31 marca 2015 14:55

W Środzie Wielkopolskiej odbył się II Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika. Część konkursową wygrali Witold Palak i Dorota Wójcikowska za opowieść o sześciomiesięcznej motocyklowej podróży po himalajskim Ladakh i dalej na południe Indii aż do plaż Goa. Festiwal w Środzie Wielkopolskiej nie ma jeszcze długiej tradycji. Ale druga edycja imprezy zgromadziła całkiem spora publiczność w tamtejszym Ośrodku Kultury. I to nie tylko mieszkańców tego 22-tysiecznego miasteczka położonego w centrum Wielkopolski, znanego z jagiellońskiej kolegiaty z XV wieku i sejmików polskiej szlachty. Do Środy przyjechali miłośnicy podróży z wielu miejsc w kraju.

Więcej
 
25 lat Głosu Wągrowieckiego
wtorek, 31 marca 2015 11:44

Swój jubileusz funkcjonowania na rynku obchodził Głos Wągrowiecki. Tygodnik rejestrujący najważniejsze wydarzenia powiatu w minionym ćwierćwieczu jest też inspiratorem wielu wydarzeń. 25-lecie czasopisma uczczono przy okazji gali dla najbardziej zasłużonych w różnych kategoriach mieszkańców powiatu wrągowieckiego.

Więcej
 
Września: bezpieczny powiat
poniedziałek, 30 marca 2015 11:49

Środki na wykonanie dokumentacji związanej z programem budowy Centrum Edukacji Zawodowej, sprawozdania Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w kwestii bezpieczeństwa oraz informacje dotyczące działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - to główne obszary tematyczne, które zostały podjęte podczas kolejnej sesji powiatu wrzesińskiego.

Więcej
 
Wielkopolska: wietrzny początek tygodnia
niedziela, 29 marca 2015 14:25

Przez najbliższą dobę (niedzielny wieczór i poniedziałek) mieszkańcom Wielkopolski może doskwierać silny wiatr. Podmuchy mogą osiągać w porywach do 85 km/h -czytamy w komunikacie ostrzegawczym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Mniej pesimystyczna prognoza zakłada średnią prędkość tego żywiołu w naszym województwie na poziomie 30 km/h.

Więcej
 
Sportowy Poznań
piątek, 27 marca 2015 11:48

 Od kilku miesięcy w Poznaniu trwają przygotowania do dużej sportowej imprezy. Po raz kolejny na poznańskiej Cytadeli zmierzyli się biegacze i rowerzyści.

Więcej
 
Gniezno: najważniejszy mecz sezonu
wtorek, 24 marca 2015 17:13

Walka o zwycięstwo w lidze trwa, przed MKK Gniezno ostatnia i zarazem najważniejsza kolejka w sezonie, która zadecyduje o tym czy drużyna zagra o drugą ligę. Zapraszamy serdecznie na mecz koszykówki mężczyzn pomiędzy gnieźnieńskim zespołem i Basketem Konin. "Smaku dodaje fakt, że identyczną sytuację mają nasi goście" -informują przedstawiciele MKK. Zwycięzca tego meczu będzie reprezentował Wielkopolskę w grach barażowych.

Więcej
 
Poznań: Dziennikarskie Koziołki przyznane!
wtorek, 24 marca 2015 16:30

 Dziennikarskie Koziołki to dla dziennikarzy nagroda szczególna, przyznawana od 18 lat przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Są nią uhonorowani wybitni działacze dziennikarskiego rzemiosła, którzy wyróżniają się stylem, osobowością, intuicją i przestrzeganiem etycznych kanonów. Ponadto, Stowarzyszenie przyznaje nagrodę im. Zdzisława Beryta dla dziennikarza w dziedzinie kultury.

Więcej
 
Poznań: rolnicy ze statuetkami Siewcy
wtorek, 24 marca 2015 16:25

Najlepsi wielkopolscy rolnicy nagrodzeni statuetkami Siewcy. XIV Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku 2014 został podsumowany w Poznaniu.

Więcej
 
Czerniejewo: wkrótce "Pochód z Niedźwiedziem"!
wtorek, 24 marca 2015 15:36

Pochód z Niedźwiedziem - wydarzenie, które każdego roku odbywa się w Lany Poniedziałek, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, i tym razem wyruszy z Pl. 21 stycznia w Czerniejewie (przy świetlicy OSP) i przemierzy ulicami miasta. W pochodzie biorą udział przebierańcy (baba i dziad, kominiarz, żołnierz, koniki, bocian i "gwiazda główna" czyli Niedźwiedź). Ponadto pochodowi przygrywa ludowa kapela. W trakcie przejścia dzieci oblewają się wodą, a przebierańcy smarują dla uciechy mieszkańców i gości farbami.

Więcej
 
Gniezno: książę nie chce już księżniczki?
wtorek, 24 marca 2015 13:50

Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, zaprasza wszystkie dzieci 31 marca na czytelniczą imprezę. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci im. H. Ch. Andersena, poznawać będziemy niepowtarzalne baśnie tego wielkiego autora...

Więcej
 
Wrześnianie grają o podium! APP Krispol podejmie akademików
wtorek, 24 marca 2015 13:15

To będzie ostatni mecz sezonu zasadniczego KRISPOL 1. Ligi. Już w najbliższą środę, 25 marca wrzesińscy siatkarze zagrają u siebie z ekipą AGH AZS Kraków. Forma podopiecznych Marka Jankowiaka rośnie przed kluczową fazą play-off. Wrześnianie mają na koncie dwa zwycięstwa z rzędu w stosunku 3:0 (z Avią Świdnik i Caro Rzeczyca). Jest szansa zakończyć sezon zasadniczy na wysokiej trzeciej lokacie. Aby tak się stało APP Krispol musi pokonać akademików z Krakowa i liczyć na potknięcie Victorii Wałbrzych w Siedlcach.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 369
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej kablówce

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.