Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Szreniawa: V Festiwal Piwa w niedzielę
piątek, 24 kwietnia 2015 14:08

Muzeum Narodowe w Szreniawie oraz Koleje Wielkopolskie organizują V Festiwal Piwa, który odbędzie się 26 kwietnia w Szreniawie. "Z tej okazji organizujemy dodatkowe przejazdy pociągów, aby ułatwić Wielkopolanom uczestnictwo w tej imprezie" -informuje Agnieszka Chudzińska. Koleje Wielkopolskie przygotowały też specjalny konkurs, w którym będzie można wygrać podwójną wejściówkę uprawniającą do  wejścia na „V Festiwal Piwa” oraz do  przejazdu pociągami Kolei Wielkopolskich właśnie na tę imprezę.

Więcej
 
Nowy Tomyśl: zorganizowani mają lepiej
piątek, 24 kwietnia 2015 12:03

„Zorganizowali Mają Lepiej” - pod tą nazwą członkowie nowotomyskiego oddziału Polski Społecznej przeprowadzili w tym tygodniu akcję informacyjną wśród pracowników urzędu miasta i instytucji publicznych. Społecznicy mówili o prawach pracowniczych i zachęcali do zorganizowania się w związek zawodowy.

Więcej
 
Sieraków: zagrali dla Kamila
piątek, 24 kwietnia 2015 09:34

Na sierakowskim orliku odbył się festyn „Gramy dla Kamila”. Koledzy i koleżanki ze szkoły, nauczyciele, rodzice i inni mieszkańcy Sierakowa wspólnie starali się pomóc Kamilowi i pokazać mu, że w swojej walce o zdrowie może liczyć na pomoc sierakowian.
Więcej
 
Gniezno: „Pinokio” i współczesny świat
piątek, 24 kwietnia 2015 08:25

Zwróćmy się ku światu rozmaitych uczuć tak, jak robi to pajacyk Pinokio w spektaklu Teatru Fredry. Zastanówmy się nad problemami dzisiejszego świata: nad biedą, bezrobociem, uczuciem braku, pustką, głodem. Przyjrzymy się im ze wszystkich stron i stwórzmy wspólnie teatralny program nawołujący do wrażliwości, otwarcia się na drugą osobę i świat, który nas otacza. Do jego przygotowania posłużą nam nie tylko ćwiczenia teatralne ale także znane wszystkim gry i zabawy podwórkowe. Dowiemy się jak dzięki teatrowi otrzeć łzy i oprzeć się zmartwieniom. Co daje nam prawdziwe szczęście? Czy opłaca się bardziej mieć czy być? Odpowiedzi wspólnie poszukajmy w Teatrze Fredry w Gnieźnie. (foto Dawid Stube)

Więcej
 
Chojno: kobiety aktywne, świętują!
czwartek, 23 kwietnia 2015 15:45

Dokonaniom Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Puszcza Notecka" została poświęcona konferencja, która odbyła się w Chojnie pod hasłem "Kobiety z Puszczy Noteckiej działają, aktywizują, świętują!". Podczas spotkania przedstawiono  działania członkiń Stowarzyszenia z ostatnich kilku lat. W konferencji wzięło udział ponad 150 osób z terenu ośmiu gmin partnerskich.
Więcej
 
Nie [przy]dzwoń za kierownicą
czwartek, 23 kwietnia 2015 08:49

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego ruszył ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Więcej
 
Września: drzewko za elektrośmieć
środa, 22 kwietnia 2015 12:25

Czas wyrzucić stary, niepotrzebny sprzęt, zalegający w domach i w  piwnicach, we Wrześni po raz ósmy zorganizowano zbiórkę elektrośmieci. Mieszkańcy wyrzucili aż 11 ton niechcianego sprzętu. Podczas akcji można było pozbyć się sprzętu bez żadnych opłat. Elektrośmieci zbierano w  trzech wrzesińskich placówkach, w  Liceum Ogólnokształcącym, w Zespole Szkół Politechnicznych i w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. W kontenerach znalazło się łącznie 11 ton śmieci.
Więcej
 
Jadalny Poznań
środa, 22 kwietnia 2015 08:28

Zapraszamy wszystkich mieszkańców poznańskiego Sołacza i okolic do udziału w kolejnej akcji z cyklu Jadalny Poznań, który jest projektem tworzenia społecznych ogrodów (rabat sąsiedzkich) oraz nasadzeń roślinności w przestrzeni miejskiej. Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców miast poprzez stworzenie tzw. otwartych ogrodów społecznych, których oczekiwanym skutkiem byłaby integracja społeczności lokalnej polegająca na wspólnym zakładaniu ogródków warzywno-ozdobnych, w których spędzaliby oni czas, samodzielnie sadzili oraz opiekowali się roślinami, dbali o bezpośrednią przestrzeń wokół siebie.

Więcej
 
Poznań: pieniądze dla wsi
wtorek, 21 kwietnia 2015 16:02

 Na jakie pieniądze mogą liczyć mieszkańcy wsi w ramach nowej perspektywy unijnej? Na ten temat rozmawiano podczas konferencji „PROW 2014-2020 – Nowe szanse rozwoju wielkopolskiej wsi”. Gospodarzem spotkania w Poznaniu był Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Więcej
 
Września: młodzi o rolnictwie
wtorek, 21 kwietnia 2015 12:50

 Prawie 150 uczestników z pięciu województw rywalizowało w 39. Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Eliminacje okręgowe zorganizowano we Wrześni. Młodzież rozwiązywała testy składające się z 60 pytań oraz trzy zadania praktyczne. Umiejętności są zróżnicowane - podkreśla Włodzimierz Wawrzyniak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i ogólnokształcących we Wrześni.  

Więcej
 
Wielkopolska: w nocy przymrozi
wtorek, 21 kwietnia 2015 12:46

Choć za oknem wiosenna, słoneczna pogoda, to dadzą się nam jeszcze we znaki... przymrozki! "Prognozuje się miejscami spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -4°C" -informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Taka sytuacja może wystąpić w większości obszaru naszego województwa w nocy z wtorku na środę. O ostrożność prosimy zwłaszcza tych, którzy jutro rano zamierzają spieszyć się do pracy na letnich już oponach.

Więcej
 
Wielkopolska: najlepszy obiekt turystyki
wtorek, 21 kwietnia 2015 08:22

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór zgłoszeń do IX edycji ”Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”. Celem konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i wzbogacania oferty.

Więcej
 
Śrem: Noc Nauki
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 13:52

Zapraszamy do Śremu na Noc Nauki w Zespole Szkół Katolickich. Jedyna taka impreza naukowa w całym powiecie śremskim, odbędzie się już po raz piąty, 8 maja o godz. 17:30.

Więcej
 
Września: bezpieczeństwo i rozwaga
niedziela, 19 kwietnia 2015 16:30

W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie komisji szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i Młodzieży – „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”. Organizatorem konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Spośród kilkudziesięciu prac jury wyłoniło trójkę zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce w kategorii klas I – III szkół podstawowych przypadło Roksanie Rzepeckiej z Zespołu Szkół w Otocznej.

Więcej
 
Strażackie manewry w Sękowie
niedziela, 19 kwietnia 2015 12:25

Kilka dni temu, zgodnie z Rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu rozpoczęły się manewry pożarnicze dla zastępów miejscowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowy Tomyśl. Przewodnim tematem dotyczącym zarządzonych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie prowadzenia działań gaśniczych na obszarach leśnych oraz dostarczanie wody na dalekie odległości.

Więcej
 
Grodzisk Wielkopolski: utrudnienia w ruchu
sobota, 18 kwietnia 2015 10:05

Informujemy, że w dniach od 28 do 30 kwietnia nastąpi całkowite zamknięcie modernizowanego odcinka ulicy Bukowskiej i wprowadzenie tymczasowego objazdu w związku z układaniem  nawierzchni mineralno – asfaltowej ulicy. "Jednocześnie informuję, że wprowadzenie objazdów spowoduje wzmożenie ruchu samochodowego na ulicy Żwirowej. W związku z powyższym prosimy  rodziców o zwrócenie dzieciom uwagi o zachowaniu szczególnej ostrożności w drodze do szkoły" -pisze burmistrz Grodziska, Henryk Szymański. Za uciążliwości i utrudnienia podczas realizacji zadania serdecznie przepraszają władze miasta.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 372
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej kablówce

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.