Strona główna > Poznań

Poznań
40 lat Rukki w Obornikach
czwartek, 24 kwietnia 2014 14:38

40 lecie produkcji płyt warstwowych w Obornikach Wielkopolskich świętuje firma Ruukki. To właśnie w Obornikach rozpoczęła się polska historia płyt warstwowych.  Sztandarowy produkt Ruukki do dziś  nazywany jest„płytą obornicką”.

Więcej
 
Śrem: biblioteka zmienia siedzibę
czwartek, 24 kwietnia 2014 12:45

Śremska biblioteka i jej filia w Jezioranach łączą się. Od 2015 roku biblioteka będzie funkcjonowała w Collegium Heliodora Święcickiego.

Więcej
 
Poznań: kocioł będzie zamknięty
czwartek, 24 kwietnia 2014 11:01

Trybuna numer dwa, czyli tak zwany Kocioł, oraz sektor dla gości będą zamknięte podczas meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków 25 kwietnia. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski Piotr Florek. To efekt odpalenia na Inea Stadionie środków pirotechniczych podczas spotkania z Jagiellonią Białystok. Swoja decyzję wojewoda ogłosił podczas spotkania z dziennikarzami.

Więcej
 
Poznań: urzędnicy pomogą wypełnić PIT-a
czwartek, 24 kwietnia 2014 11:00

Nie potrafisz sam wypełnić deklaracji podatkowej? Pomogą ci pracownicy urzędów skarbowych. Do końca kwietnia będą dyżurować w galeriach handlowych nie tylko w Poznaniu. Przy ich pomocy można wysłać PIT przez internet.

Więcej
 
Pyzdry: więcej ścieków
środa, 23 kwietnia 2014 14:13

O 300 metrów sześciennych powiększona zostanie oczyszczalnia ścieków w Pyzdrach. Obiekt, służący mieszkańcom od kilkunastu lat został już wyeksploatowany w 99% i lokalny samorząd podjął decyzję o rozbudowie.

Więcej
 
Września: spalony stół i dłonie
środa, 23 kwietnia 2014 13:01

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Uczniowie palili stół i dłonie. Wszystko podczas chemicznych eksperymentów prowadzonych przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.

 
Rowerowy Śrem
środa, 23 kwietnia 2014 12:10

Akcja  „Rekreacyjne Rowerowanie 2014” ruszyła w Śremie. Chodzi o promowanie aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, zdrowego stylu życia i o naukę zasad ruchu drogowego wśród najmłodszych.
Więcej
 
Gniezno: taneczne święto w mieście
środa, 23 kwietnia 2014 12:06

Tancerze z Gniezna będą świętować Międzynarodowy Dzień Tańca. Impreza, którą organizuje Miejski Ośrodek Kultury odbędzie się 29 kwietnia.  

 
Poznań: Wielkopolska: Rewolucje
środa, 23 kwietnia 2014 09:51

Projekt „Wielkopolska: Rewolucje” to cykl wydarzeń promujących województwo wielkopolskie. Dzięki „Rewolucjom” mieszkańcy oddalonych od Poznania ośrodków będą mogli spotkać się ze sztuką awangardową i eksperymentalną. Kuratorką projektu jest Agata Siwiak, kulturoznawczyni, kuratorka i producentka wydarzeń teatralnych i interdyscyplinarnych.

Więcej
 
Poznań: Brama otwiera podwoje
środa, 23 kwietnia 2014 09:28


Tworzenie muralu i lamp witrażowych oraz spływ kajakowy – to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano na uroczyste otwarcie Bramy Poznania. Wyczekiwane przez poznaniaków otwarcie zaplanowano na wieczór 30 kwietnia. Przez kolejne dni, podczas długiego weekendu majowego, odbywać się będą wydarzenia towarzyszące otwarciu.

Więcej
 
Kwilcz: dziesięć lat
środa, 23 kwietnia 2014 08:17

Chór Dziecięco-Młodzieżowy w Kwilczu świętował dziesięciolecie swojego istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się uroczystą mszą z udziałem chóru i licznie zgromadzonych mieszkańców Kwilcza.

Więcej
 
Pyzdry: nowe boisko
wtorek, 22 kwietnia 2014 12:33

Sportowcy z Pyzdr mają powody do radości. Przy kompleksie Orlik powstało pełnowymiarowe boisko. Obiekt kilka tygodni temu został oddany do użytku. Wcześniej drużyny sportowe korzystały z boiska nad rzeką Wartą, które po dużych opadach, wiosną i jesienią było zalewane.

Więcej
 
Gniezno: miasto w konkursie. Polska pięknieje
wtorek, 22 kwietnia 2014 12:04

Projekt  „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” ubiega się o nagrodę w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich”.  Miasto zostało nominowane w kategorii Produkt promocyjny. Głosować można tylko do 2 maja.

 
Poznań: oświetlenie LED-owe oszczędza energię
wtorek, 22 kwietnia 2014 10:48

Jak oszczędzać na oświetleniu ulicznym w gminach? Na to i inne pytania odpowiedzi szukali samorządowcy z całego kraju na konferencji z cyklu „Transfer wiedzy w zakresie gospodarki niskoemisyjnej”. Konferencję zorganizowano w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Więcej
 
Śrem: wezwani do wojska
wtorek, 22 kwietnia 2014 10:01

Przez dziesięć dni rezerwiści ćwiczyli w 6 Batalionie Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie. Do jednostki stawiło się 203 cywilów. Szkolenie miało na celu indywidualne przygotowanie każdego z nich do służby na określonym stanowisku. Takie umiejętności pozowlą im w przyszłym roku sprawdzić się na poligonie - wśród zawodowych żołnierzy.

 
Poznań: PKS Olimpia kontynuuje treningi
wtorek, 22 kwietnia 2014 08:43

Chociaż spór o halę judo przy ulicy Taborowej w Poznaniu zakończył się przegraną PKS Olimpia, klub nie poddał się. Było trudno, ale w końcu udało się znaleźć nowe sale, na których można kontynuować treningi. Teraz odbywają się one na terenie Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji oraz w Gimnazjum nr 62 przy ulicy Janickiego.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 314