Get Adobe Flash player
Strona główna > Poznań

Poznań
Książ Wlkp.: kultura i integracja
piątek, 25 lipca 2014 14:46

Moc atrakcji przygotowali organizatorzy Dni Książa Wielkopolskiego. W tym roku dwudniowa impreza przebiegała pod hasłem Dni Integracji i Kultury.

Więcej
 
Września: poselski dyżur
piątek, 25 lipca 2014 14:36

Poseł Tomasz Nowak otwiera drzwi dla mieszkańców wrześni i ich problemów. Podczas konferencji na wrzesińskim rynku zaprosił mieszkańców na cykliczne spotkania, oraz zapowiedział wizyty środowiskowe. Poseł ma w planie odwiedzić m.in przedsiębiorców, strażaków oraz koła gospodyń wiejskich.

Więcej
 
Śrem: rowerowa rekreacja
piątek, 25 lipca 2014 14:30

Rowerową wycieczkę po gminie Brodnica zorganizował Śremski Sport. To kolejna wyprawa z cyklu „Rekreacyjne rowerowanie”.

 
Chrzypsko: Dni Sielawy
piątek, 25 lipca 2014 14:07

Więcej
 
Śrem: zabawy w parku
piątek, 25 lipca 2014 13:56

Nowy plac zabaw, mini zoo, sportowa infrastruktura - takie atrakcje proponuje Park im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. To wszystko składa się na rewitalizację parku.
Więcej
 
Śrem: praca wre
piątek, 25 lipca 2014 13:39

Trwa remont ulic Gostyńskiej i Chłapowskiego w Śremie, wkrótce rozpoczną się kolejne prace drogowe.

Więcej
 
Poznań: święto wielkopolskiej Policji
piątek, 25 lipca 2014 12:49


Dwudziesty czwarty lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy. W tym dniu przypada Święto Policji - czas awansów i odznaczeń oraz podziękowań za trudy codziennej służby. W tym roku święto zbiegło się z dziewięćdziesiątą piątą rocznicą powstania Policji Państwowej. Jej obchody zainaugurowała uroczysta zbiórka wielkopolskich funkcjonariuszy w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Więcej
 
Miłosław: miasto z historią
piątek, 25 lipca 2014 11:42

O powstaniu miasta Miłosław i jego pierwszych mieszkańcach opowiedział podczas konferencji historyczno-naukowej prof. Bogdan Walczak.Wystąpienie znanego slawisty i językoznawcy a zarazem rodowitego Miłosławianina odbyło się z okazji 700-lecia tego miasta.Nie wiadomo kiedy dokładnie Miłosław otrzymał prawa miejskie. Data przyjęta na rok 1314 to jedynie domysł badaczy średniowiecznych ksiąg.

Więcej
 
Poznań: rozwój, integracja i zabawa
piątek, 25 lipca 2014 11:13


Warsztaty, spotkania ze znanymi i lubianymi, miejsce, w którym można odetchnąć, nawiązać nowe kontakty i nauczyć się czegoś nowego. To oferta Miasteczka Dzieci, które od maja prowadzi działalność w pawilonie nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W okresie letnim to znakomita alternatywa dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. Ale to miejsce jest nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i dziadków.
Więcej
 
Poznań: zmiany nad Rusałką
piątek, 25 lipca 2014 10:11

Ośrodek Wypoczynkowy Rusałka w Poznaniu ma nowego zarządcę. Jest nim Fundacja Familijny Poznań. Chociaż Fundacja zarządza obiektem dopiero od tego roku, gołym okiem widać, że już wiele się zmieniło. Posprzątano teren wywożąc tony śmieci, postawiono nowy plac zabaw, trawniki są regularnie koszone, a żywopłoty przycinane.

Więcej
 
Poznań: warsztaty nad Rusałką
czwartek, 24 lipca 2014 14:42


Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wspólnie z Fundacją Familijny Poznań zorganizowały warsztaty dla dzieci nad poznańską Rusałką .Dzieci mogły skorzystać z atrakcji sportowych i artystycznych oraz nowego placu zabaw. Wszystko pod czujnym okiem animatorek ze Studia Artystyczno-Reklamowego Ambientówka.
Więcej
 
Września: gospodarze święta plonów w powiecie
czwartek, 24 lipca 2014 13:58

Gospodarze święta plonów w powiecie wrzesińskim wybrani. Zostali nimi Ryszard Begier z Nekli i Henryka Kołodziejczak z Goniczek.

 
Września: terapia z psem
czwartek, 24 lipca 2014 13:45

Jak opiekować się psem,  jak można spędzić czas ze zwierzakiem – tego można było nauczyć się we Wrześni. Wszystko w ramach zajęć edukacyjnych. Chodziło o to, by dzieci poznały psią naturę.

Więcej
 
Nekla: konie wielkopolski
czwartek, 24 lipca 2014 12:51

Są wyjątkowo łagodne i posłuszne, w dodatku mogą się pochwalić nienaganną prezencją. Mowa o koniach rasy wielkopolskiej. Mało kto słyszał o tym regionalnym skarbie, natomiast w Nekli istnieje ich hodowla. Dla Ryszarda - właściciela stajni w Nekli, konie to życiowa pasja.

Więcej
 
Śrem: szpital w remoncie
czwartek, 24 lipca 2014 12:45

Do użytku oddano już oddział neurologii i rehabilitacji neurologicznej. W remoncie jest kolejny oddział śremskiego szpitala. Tym razem prace trwają na oddziale wewnętrznym.
Więcej
 
Niechanowo: dziecięcy piknik
środa, 23 lipca 2014 14:28

Dmuchane zamki, konkursy z nagrodami, grillowane smakołyki i słodkie ciasta – takie atrakcje czekały na wszystkie dzieciaki z gminy Niechanowo. Piknik przyciągnął mnóstwo chętnych do wspólnej zabawy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 344