Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 59 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Środa Wielkopolska: róże w ogrodzie
środa, 27 lipca 2016 12:13

O jej powodzeniu przesądziły nie tylko piękne kwiaty, słodki zapach, ale też długi okres kwitnienia. To właśnie róża, która nazywana jest królową kwiatów, dominuje w lipcu i w sierpniu w naszych ogrodach.

Więcej
 
Czeszewo: leśnicy edukują
wtorek, 19 lipca 2016 11:33

Od 8 do 9 tysięcy zwiedzających przewija się każdego roku przez Ośrodek Edukacji Leśnej w Czeszewie, w gminie Miłosław. Wyjątkowy teren leśny, unikatowe rośliny, owady czy ptactwo przyciągają rzesze chętnych obcowania z przyrodą nie tylko z Wielkopolski.

Więcej
 
Poznań: zjazd PSL
wtorek, 19 lipca 2016 10:46

Kilkuset delegatów wzięło udział w wójewódzkim zdjeździe Polskiego Stronnictwa Ludowego w Poznaniu, podczas którego wybierano nowego Prezesa wielkopolskiego PSL-u. Po raz kolejny został nim Andrzej Grzyb.

Więcej
 
Czeszewo: podsumowanie pleneru
poniedziałek, 18 lipca 2016 10:49

"Zwierzę" pod takim hasłem odbyła się kolejna, czwarta edycja pleneru artystycznego w Czeszewie, w gminie Miłosław. W tegorocznym plenerze zorganizowanym jak zawsze na terenie rezerwatu przyrody Czeszewski Las udział wzięło blisko dwudziestu artystów - malarzy głównie z terenu Wielkopolski.

Więcej
 
Palenie gumy i drift w Sierakowie
piątek, 15 lipca 2016 10:45

Zwą ich wariatami, a czasami nawet dosadniej. Podczas jednej imprezy potrafią zniszczyć kilkanaście opon. Swoje auta budują w zaciszach warsztatów wiele miesięcy, by przejechać się nimi kilka razy w sezonie.

Więcej
 
Łężeczki: Hajdasz na wakacjach
czwartek, 14 lipca 2016 12:13

Walory turystyczne powiatu międzychodzkiego przyciągają w sezonie letnim tłumy gości. Z atrakcji korzystają osoby indywidualne i grupy zorganizowane. W Łężeczkach gościły dwa turnusy kolonijne roztańczonych i bardzo grzecznych dzieci.

Więcej
 
Sieraków: wielkie branie
czwartek, 14 lipca 2016 10:12

Mimo nowej formuły i kapryśnej pogody tysiące Sierakowian i gości przybyło w tym roku na hipodrom, by uczcić święto miasta. Gwiazdy sceny i różne atrakcje oraz renoma tej imprezy spowodowały, że bez względu na przeciwności widzów nie zabrakło.

Więcej
 
Chorzępowo: młodzi strażacy w akcji
poniedziałek, 11 lipca 2016 10:20

Tym razem zawody sportowo-pożarnicze młodych strażaków odbył się we wsi Chorzępowo. Tradycją już jest, że każdego roku te zawody są rozgrywane w innej miejscowości powiatu międzychodzkiego. Choć sama wioska należy do małych to może się poszczycić silną jednostką OSP, należącą do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego.

Więcej
 
Kaczlin: 115 lat służby
poniedziałek, 04 lipca 2016 09:44

115-lecie jednostki, oddanie do użytku pomieszczeń Domu Strażaka i co najważniejsze przyjęcie OSP Kaczlin do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego to powód licznie przybyłych gości. To najdonośniejszy dzień w historii tej jednostki. Historii długiej, nie do końca poznanej, ale zacnej.

Więcej
 
Międzychód: Dni Międzychodu pod patronatem radia "VOX"
środa, 29 czerwca 2016 09:41

Organizatorom tegorocznych Dni Międzychodu pogoda nieco pokrzyżowała plany. Mieszkańcy na letnią scenę Eski będą musieli jeszcze poczekać. Zaplanowano ją na pierwszy dzień obchodów, jednak ze względu na nawałnicę, została odwołana. Drugi dzień odbył się już zgodnie z planem. W ramach trasy "VOX Tour", czyli imprezy pod patronatem radia "VOX" zagrali: Jagoda, Selfie oraz zespół Feel. Na międzychodzkiej scenie wystąpiła też Orkiestra Dęta Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, Chór "Lutnia", a także artyści działający przy Centrum Animacji Kutury.

Więcej
 
Śmigiel: sport opanował Wielkopolskę
sobota, 25 czerwca 2016 15:58

Około dwustu biegaczy wystartowało na Stadionie Miejskim w Śmiglu. Uzależnieni tylko od sportu z Międzychodu, Śmigla i Miejskiej Górki, którzy przyłączyli się do akcji Samorządu Województwa Wielkopolskiego "Uzależnia mnie tylko sport", spotkali się w finale. Wszyscy uczestnicy III edycji akcji promującej zdrowie i życie bez uzależnień po raz kolejny odnieśli sukces.

Więcej
 
Witkowo: dwudniowe imieniny gminy
piątek, 24 czerwca 2016 12:06

Organizowane od kilkunastu lat Dni Witkowa za nami. Przez dwa dni mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach kulturalnych czy sportowych. I tym razem nie zabrakło rajdów, pokazów zabytkowych aut, występów najmłodszych czy koncertów gwiazd.

Więcej
 
Września: kolejni uzależnieni
środa, 22 czerwca 2016 13:00

Mieszkańcy powiatów wrzesińskiego i śremskiego, którzy zdecydowali się na udział w kampanii sportowo-profilaktycznej "Uzależnia mnie tylko sport - wiosna 2016" po raz ostatni spotkali się w swoim gronie.

Więcej
 
Grzybowo: uroczysta sesja Rady Powiatu Wrzesińskiego
wtorek, 21 czerwca 2016 11:09

W wyjątkowych okolicznościach, bo w Grodzie w Grzybowie odbyła się ostatnia uroczysta sesja Rady Powiatu Wrzesińskiego. Powiatowi rajcy w ten sposób chcieli uczcić obchodzoną w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Więcej
 
Kostrzyn: uzależnieni od sportu
poniedziałek, 20 czerwca 2016 16:00

Tym razem mieszkańcy Kostrzyna i Swarzędza, którzy przyłączyli się do kampanii "Uzależnia mnie tylko sport" spotkali w Iwnie. Na uczestników akcji promującej zdrowie i profilkatykę uzależnień czekały między innymi konkursy, biegi rodzinne i animacje.

Więcej
 
Poznań: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski uczciło 25-lecie
poniedziałek, 20 czerwca 2016 09:44

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski działa już od dwudziestu pięciu lat. Podczas uroczystej gali jubileuszowej, która odbyła się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, podsumowano dorobek jednej z największych organizacji skupiającej samorządy lokalne oraz wręczono nagrody "Filary dwudziestopięciolecia".

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 390
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej sieci INEA!

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 59 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.