Get Adobe Flash player
Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 6 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Miłosław: o tradycji chóralnej, dr Tomasz Dzięcioł.
poniedziałek, 26 stycznia 2015 16:27

Poznański chór "Polihymnia" powstał w 1983 r. z inicjatywy prorektora Akademii Muzycznej, prof. Janusza Dzięcioła.Repertuar zespołu zawiera około 300 utworów z różnych epok. O historii i osiągnięciach chóru, a także o zamiłowaniu do muzyki chóralnej
i swoich doświadczeniach, mówi dyrygent, dr Tomasz Dzięcioł.

Więcej
 
Miłosław: koncert chóru Polihymnia.
poniedziałek, 26 stycznia 2015 14:25

 

Koncert kolęd to jedno z wydarzeń organizowanych cyklicznie przez starostę wrzesińskiego, Dionizego Jaśniewicza w kościele poewangelickim w Miłosławiu.

Na tegoroczną uroczystość został zaproszony poznański chór "Polihymnia", występujący pod dyrekcją artystyczną dr Tomasza Dzięcioła.

Więcej
 
Kwileckie kolędziołki
środa, 21 stycznia 2015 11:59

Kilkudziesięciu wykonawców i niemal cała społeczność Kwilcza uczestniczyła w dwóch edycjach koncertów kolęd. Pierwsza odbyła się w zabytkowym pałacu w

Rozbitku, druga w kościele parafialnym w Kwilczu.

Więcej
 
Poznań: tajemnica sukcesu
poniedziałek, 19 stycznia 2015 18:54

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM ma nowego dyrektora. 16 stycznia szefem PPNT został prof. UAM Jacek Guliński, chemik, wykładowca akademicki, były prorektor UAM oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego -informuje Anna Ciamciak.

Więcej
 
Wielkopolska: możliwa marznąca mgła
niedziela, 18 stycznia 2015 15:53

Dzisiejszej nocy na terenie Wielkopolski mogą wystąpić silne mgły, ograniczające widoczność do 100-200 metrów -ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wszystkich kierujących prosimy o szczególną ostrożność.

Więcej
 
Suchy Las: Rusowicz zaśpiewa w Centrum Kultury
sobota, 17 stycznia 2015 11:04

Głos, uroda a do tego muzyka prosto z serca, z serca Ani Rusowicz zabrzmi w walentynkowy wieczór 14 lutego o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie. Już teraz można nabyć bilet na ten wyjątkowy występ!

Więcej
 
Grodzisk Wielkopolski: ochotnicy z piłką
sobota, 17 stycznia 2015 09:29

1 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim (ul. Żwirki i Wigury 2 A) pod patronatem Starosty Grodziskiego i Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego odbędzie się III Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP Województwa Wielkopolskiego o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka.

Więcej
 
Poznań: współpraca strażaków z uczelnią
sobota, 17 stycznia 2015 08:20

Jest porozumienie pomiędzy Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji. Dotyczy współpracy w zakresie kształcenia i doskonalenia kadr poznańskiej komendy. Z drugiej strony, studenci WSPiA będą mieli możliwość realizacji praktyki zawodowych w komórkach organizacyjnych straży -wyjaśnia Michał Kucierski z PSP w Poznaniu.

Więcej
 
Września: kaloryczny konkurs
czwartek, 15 stycznia 2015 15:23

Młodzi cukiernicy i piekarze rywalizowali w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni. Już po raz kolejny zorganizowano tam konkurs wojewódzki. To była jubileuszowa - 20. edycja zmagań.
Więcej
 
Sieraków: wigilia dla samotnych
czwartek, 15 stycznia 2015 14:42

 W Sierakowskim Ośrodku Kultury odbyła się wigilia dla samotnych, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Przy wigilijnym stole spotkali się mieszkańcy, którzy z różnych powodów nie mieli szans na spędzenie świąt z bliskimi.

Więcej
 
Powiat międzychodzki grał z Orkiestrą
środa, 14 stycznia 2015 16:50

 Powiatu Międzychodzkiego nie ominął szał Orkiestrowego pomagania. Odwiedziliśmy z kamerą cztery główne sztaby WOŚP aby dowiedzieć się jakie atrakcje zostały w tym roku przygotowane dla wszystkich skorych do charytatywnej pomocy podczas 23-ciego finału WOŚP. Sieraków rozpoczął akcję z samego rana.

Więcej
 
Wielkopolska: policjanci ocenili bezpieczeństwo
wtorek, 13 stycznia 2015 11:32

Wielkopolscy policjanci podsumowali 2014 rok –  ogółem wszczęto 66 481 postępowań przygotowawczych i było ich mniej niż w roku 2013. Ogólna wykrywalność zgłoszonych przestępstw wyniosła 73,5 procent.  Mniej było wypadków śmiertelnych na drogach.

Więcej
 
Wielkopolska: strażackie interwencje
poniedziałek, 12 stycznia 2015 19:48

W miniony weekend wielkopolscy strażacy wyjeżdżali ponad 930 razy do interwencji związanych z silnymi wiatrami. Najwięcej interwencji, bo aż blisko 700 dotyczyło powalonych drzew i gałęzi. Ponad 160 interwencji związanych było z budynkami, a blisko 20 zdarzeń to uszkodzenia samochodów. W dwóch miejscowościach strażacy zasilali respiratory podtrzymujące życie.

Więcej
 
Poznań: policyjne atrakcje na WOŚPie
niedziela, 11 stycznia 2015 08:34

Już w najbliższą niedzielę 11 stycznia rusza kolejny 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym ponownie nie zabraknie wielkopolskiej Policji. Zgodnie z tradycją policjanci zadbają nie tylko o bezpieczeństwo uczestników i organizatorów, ale i aktywnie włączą się w tegoroczny Finał imprezy, dbając o wzrost liczby atrakcji.

Więcej
 
Bruksela: Krystyna Łybacka zachęca do wspierania
sobota, 10 stycznia 2015 15:48

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka, pozdrawia mieszkańców Wielkopolski i prosi o wspieranie jutrzejszej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednocześnie zachęcając do bezpiecznego udziału w licznych, lokalnych imprezach na terenie naszego województwa.
Więcej
 
Poznań: minister wizytował Komendę Wojewódzką PSP
sobota, 10 stycznia 2015 12:13

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy wizytował Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu. Gościa przywitał wielkopolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Wojciech Mendelak wraz z zastępcami st. bryg. Lechem Janiakiem oraz st. bryg. Jerzym Raneckim i komendantem miejskim PSP w Poznaniu st. bryg. Witoldem Rewersem. Szef wielkopolskich strażaków, w krótkiej prezentacji przedstawił ministrowi aktualny stan ratownictwa w Wielkopolsce i plany na najbliższą przyszłość. Na zakończenie wizyty minister Rakoczy złożył pamiątkowy wpis do kroniki KW PSP w Poznaniu.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 363
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej kablówce

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 6 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.