Get Adobe Flash player
Strona główna > Poznań

Poznań
Środa Wlkp.: czysta woda
środa, 30 lipca 2014 11:55

Za sprzątanie Zalewu Średzkiego zabrali się po raz kolejny wędkarze z Klubu Karpiowego Sazan. Choć frekwencja nie była duża, to znaleźli się chętni, którzy postanowili zadbać o średzkie wody.
Więcej
 
Wągrowiec: plastyka, fotografia i rękodzieło
środa, 30 lipca 2014 11:20

Czterdziestu jeden autorów dostarczyło prace na siódmy przegląd twórczości mieszkańców powiatu wągrowieckiego. Ich dzieła plastyczne, fotograficzne i rękodzieło można oglądać w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Prace są bardzo różnorodne.

Więcej
 
Wągrowiec: czas na rewitalizację dworca PKP
środa, 30 lipca 2014 10:23

Od czerwca trwa rewitalizacja zabytkowego dworca PKP w Wągrowcu. Po zakończeniu prac powstać ma  Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, w którym zbiegną się wszystkie rodzaje transportu: samochodowy, kolejowy i autobusowy, łącznie z komunikacją miejską. Przedsięwzięci ma zachęcić mieszkańców Wągrowca jadących do Poznania, aby przesiadali się na pociąg.

Więcej
 
Gniezno: poznaniak ustrzelił złoty trzos
wtorek, 29 lipca 2014 15:36

Przemysław Walkowski z Poznania zdobył Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu. Swój sukces przypieczętował w rundzie finałowej oddając strzały do tarczy z
65-ciu metrów i zdobywając 7 punktów. W zmaganiach udział wzięło ponad 40 zawodników. Do Gniezna przyjechali najlepsi łucznicy – amatorzy m.in.  z Łodzi, Kluczborka, Warszawy, Gdyni, Wrześni i Zgierza.

Więcej
 
Nowe Miasto: odkrywali Wartę
wtorek, 29 lipca 2014 15:28

Z Nowego Miasta do Śremu przypłynęli uczestnicy spływu kajakowego zorganizowanego przez Śremski Sport. W Nowym Mieście kajakarze mogli skorzystać z nowoczesnej mariny.
Więcej
 
Śrem: piątki nad Wartą
wtorek, 29 lipca 2014 15:19

W gorące letnie dni w Śremie organizowane są spotkania z cyklu „A może piątek nad Wartą...”

Więcej
 
Zaniemyśl: morskie potyczki
wtorek, 29 lipca 2014 14:51

Miłośnicy Bitew Morskich po raz 36 przyjechali do Zaniemyśla. Impreza co roku przyciąga kilkanaście tysięcy osób z całej Wielkopolski. Bitwy integrują i bawią.

Więcej
 
Sieraków: strażacy turystom
wtorek, 29 lipca 2014 14:30

 

Niemal 1,2 mln przeznaczono w gminie Sieraków na budowę przystani rowerowych, rozlokowanych w różnych miejscowościach. Stowarzyszenia ochotniczych straży pożarnych zrealizowały projekty w ramach programu rybackiego na budowę przystani turystycznych na swoich terenach.

 
Poznań: Bezpłatne porady prawne
wtorek, 29 lipca 2014 14:16

Życie potrafi nas zaskoczyć. Z pozoru błahe sprawy stają się poważne, kiedy sprawa trafia przed oblicze Temidy. Przeciętny Pan Nowak, czy Pani Wiśniewska niechętnie korzysta z usług prawników. Po pierwsze – w Polsce nie ma tradycji rozwiązywania spraw przez prawników. Po drugie – niewielu z nas jest stać na usługi prawne – nawet te najprostsze.
Więcej
 
Września: policyjne święto
wtorek, 29 lipca 2014 13:31

Awanse na wyższe stopnie, medale i odznaczenia odebrali policjanci z Wrześni. Wszystko w ramach powiatowego święta policji. Uroczystość miała miejsce w Powiatowym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa we Wrześni. W uroczystości uczestniczyli między innymi: wrzesińscy samorządowcy,  przedstawiciele straży miejskiej, straży pożarnej, wojska, więziennictwa czy duchowieństwa.

Więcej
 
Gaj: chłodniej latem
wtorek, 29 lipca 2014 13:00

Pogoda daje się we znaki, nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Weterynarze przypominają jak zadbać o czworonożnych przyjaciół latem.
Więcej
 
Gniezno: elektroniczny przekaz historii
wtorek, 29 lipca 2014 12:06

Elektroniczna muzyka i scenki aktorskie, będące dopełnieniem słuchowiska - tak, w nowoczesny sposób, opowiedziano historię polskiego państwa. W Gnieźnie odbyła się premiera Tryptyku "Anno Domini". Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od lutego.

 
Poznań: w rocznicę wybuchu I wojny światowej
wtorek, 29 lipca 2014 11:20

Mija 100 lat od wybuchu I wojny światowej. By uczcić pamięć ofiar wojny,  wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia złożył kwiaty na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej na poznańskiej Cytadeli.

Więcej
 
Wągrowiec: modernizacje w OSiR
wtorek, 29 lipca 2014 10:30

Zakończyła się modernizacja bazy hotelowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Efektem prac jest powstanie blisko 90 miejsc noclegowych o dobrym standardzie. Uatrakcyjni to ofertę OSIR-u dla sportowców.

Więcej
 
Tolerancyjnie w Miłosławiu
poniedziałek, 28 lipca 2014 13:04

Niepełnosprawni z powiatu wrzesińskiego spotkali się na Ulicy Tolerancyjnej w Miłosławiu. To przedsięwzięcie ma wieloletnią tradycję.

Więcej
 
Września: mundurowi fotografują
poniedziałek, 28 lipca 2014 12:36

Na co dzień dbają o bezpieczeństwo ludzi. W wolnych chwilach oddają się pasji, jaką jest fotografowanie. Efekty pracy z aparatem przedstawicieli służb mundurowych można oglądać we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. To już 10 odsłona „Raportu z fotografii”.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 345