Telewizja Wielkopolska HD >>> nadajemy całą dobę w województwie wielkopolskim >>> multimedialna sieć INEA - kanały 59 i 16 >>> redakcja@tvwielkopolska.pl >>> Poznań

Poznań
Środa Wielkopolska: uczcili "Cud nad Wisłą"
środa, 17 sierpnia 2016 12:20

Władze Polskiego Stronnictwa Ludowego województwa wielkopolskiego, tradycyjnie, uczciły rocznicę "Cudu nad Wisłą" w Środzie Wielkopolskiej. Po mszy świętej, członkowie ugrupowania i władze samorządowe przemaszerowali na Kwaterę Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożyli kwiaty. W ten sposób oddali hołd bohaterom walczącym o wolność. W tym roku mija 96 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, przez ludowców określanej jako Święto Czynu Chłopskiego.

Więcej
 
Śrem: Święto Matki Bożej Zielnej
środa, 17 sierpnia 2016 10:59

W całym kraju obchodzono Święto Wzniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wielkie uroczystości organizowane są także w Śremie, gdzie odbywa się suma odpustowa, a także odmawiana jest modlitwa w intencji matek w stanie błogosławionym oraz zmarłych spoczywających na śremskich cmentarzach.

Więcej
 
Wielkopolska: bezcenne pszczoły
środa, 17 sierpnia 2016 07:30

Rolnictwo w Wielkopolsce zawdzięcza pszczołom 230 mln złotych - tak wynika z raportu Greenpeace "Nie tylko miód. Wartość ekonomiczna zapylania upraw rolniczych w Polsce w 2015 roku".

Więcej
 
Międzychód: gmina się rozwija
wtorek, 16 sierpnia 2016 09:39

Budowa placów zabaw, wymiana pomostu na plaży w Mierzynie - to udało się już zrobić, ale to nie koniec inwestycji realizowanych na terenie gminy. Obecnie trwa budowa sali sportowej, a w planach jest także rewitalizacja ośrodka wypoczynkowego.

Więcej
 
Wielkopolska: czy i jak często czytamy?
piątek, 12 sierpnia 2016 11:36

Około 63% społeczeństwa w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki - tak przedstawiają się wyniki badań czytelnictwa zrealizowane przez TNS Polska dla Biblioteki Narodowej. Regularnie natomiast po lekturę sięgają uczniowie.

Więcej
 
Międzychód: właściciele i ich psy w jednej drużynie
czwartek, 11 sierpnia 2016 13:44

Zawody Pucharu Polski OBEDIENCE odbyły się w Międzychodzie. Właściciele i ich psy, które wystartowały w zawodach, walczyły o Grand Prix Wielkopolski. Turnieje z udziałem psów to dyscyplina, która dynamicznie się rozwija nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

 
Śrem: piranie w Warcie
czwartek, 11 sierpnia 2016 13:33

Piranie znalazielono w Warcie pod Śremem. Ryby należące do gatunku drapieżnych, których środowiskiem naturalnym jest Ameryka Południowa, wyłowili wędkarze.

Więcej
 
Września: sportowi obozowicze
czwartek, 11 sierpnia 2016 10:10

Zawodnicy trenujący siatkówkę oraz lekkoatletykę z terenu powiatu wrześnińskiego wyjechali na obóz sportowy w Jaworznie. W zgrupowaniu, które Starostwo Powiatowe we Wrześni zorganizowało na początku sierpnia, uczestniczyło blisko 50 sportowców.

Więcej
 
Międzychód: Dni Kultury i Zdrowia
środa, 10 sierpnia 2016 12:40

Koncerty czy wystawy malarskie - tak w Międzychodzie przedstawiały się organizowane po raz pierwszy Wielkopolskie Dni Kultury i Zdrowia. Ta kilkudniowa impreza skierowana była głównie do osób, które mają utrudniony dostęp do szeroko rozumianej kultury. Dlatego m.in. muzycy z wyjątkowym repertuarem pojawili się w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach.

Więcej
 
Wielkopolska: pamiętamy!
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 15:18

1 sierpnia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Dziś w całym kraju odbywać się będą uroczystości upamiętniające bohaterską walkę i patriotyzm uczestników powstania. O 17:00 zabrzmią syreny alarmowe upamiętniające godzinę"W".

Więcej
 
Gniezno: czasy pierwszych Piastów
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 15:13

Walki wojów, turnieje łucznicze, pokazy dawnych rzemiosł i smaki kuchni średniowiecznej - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach trwającego dwa dni Festiwalu Kultury Słowiańskiej. Wydarzenie historyczne po nazwą "Koronacja Królewska" od lat cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale także wśród turystów odwiedzających pierwszą stolicę Polski. W tym roku przedsięwzięcie nawiązywało do 1050. rocznicy chrztu przyjętego przez Mieszka I.

Więcej
 
Wielkopolska: ryzyko pożarowe lasów
piątek, 29 lipca 2016 14:09

Latem występuje największe zagrożenie pożarowe lasu. Utrzymujące się wysokie temperatury i brak opadów powodują wysychanie roślinności leśnej, a wtedy niewiele potrzeba, aby nawet iskra mogła spowodować pożar. Umyślne podpalenia i nieostrożność z ogniem - to niektóre z przyczyn powstawania pożarów na terenach leśnych.

Więcej
 
Apelujemy o ostrożność przy pracach polowych
piątek, 29 lipca 2016 12:30

W okresie letnim, w związku z trwającymi żniwami, zwiększa się ryzyko pożarowe. Niepożądanym zdarzeniom sprzyja wysoka temperatura i pośpiech.Strażacy apelują o bezwzględne zachowanie bezpieczeństwa i ostrożność podczas wykonywania prac polowych.Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odnotowała już kilkanaście zdarzeń, w tym pożary zboża, pożar kombajnu rolniczego, pożary słomy czy siana. Strażacy przestrzegają, aby wszystkie urządzenia mechaniczne były systematycznie sprawdzane.

Więcej
 
Gniezno: rusza Koronacja Królewska
piątek, 29 lipca 2016 11:35

Po raz kolejny miasto Gniezno zaprasza na Koronację Królewską. To widowiskowe wydarzenie potrwa dwa dni, 30 i 31 lipca i właśnie wtedy mieszkańcy i przybyli goście będą mogli zobaczyć średniowieczne grodzisko. W tym roku akcja odbywa się w 1050. rocznicę Chrztu Polski, dlatego nawiązywać będzie do chrztu Mieszka I.

Więcej
 
Międzychód: gminne inwestycje
czwartek, 28 lipca 2016 10:57

Tylko w ostatnim czasie w gminie Międzychód prowadzone są inwestycje, których wartość przekracza 3 miliony złotych. Co ważne, działania te nie powodują zadłużenia budżetowego a dotyczą ważnych dla mieszkańców obszarów. Pierwszym ważnym zadaniem realizowanym aktualnie przez międzychodzki samorząd jest budowa komunalnego bloku wielorodzinnego.

Więcej
 
Środa Wielkopolska: róże w ogrodzie
środa, 27 lipca 2016 12:13

O jej powodzeniu przesądziły nie tylko piękne kwiaty, słodki zapach, ale też długi okres kwitnienia. To właśnie róża, która nazywana jest królową kwiatów, dominuje w lipcu i w sierpniu w naszych ogrodach.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 391
 

Wyszukaj na stronie

Get Adobe Flash player

Oglądaj w Twojej sieci INEA!

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
PREMIERA: 17:00 (pn.-pt.)
POWTÓRKI: 21:00, 8:00, 12:00
TELEWIZJA WIELKOPOLSKA Multimedialna sieć kablowa INEA. Kanały cyfrowe: 59 (SD), 16 (HD)  >>> NADAJEMY CAŁĄ DOBĘ! Zasięgiem TV Wielkopolska są objęci wszyscy abonenci sieci INEA w województwie wielkopolskim.