Leszno
Miejska Górka: kolejni uzależnieni od sportu
czwartek, 16 czerwca 2016 08:19

Już trzeci tydzień z rzędu Wielkopolanie pokazują, że są uzależnienie jedynie od sportu. Tym razem w trzecią edycję kampanii „Uzależnia mnie tylko sport", której inicjatorem i organizatorem jest Urząd Marszałkowski w Poznaniu, włączyli się mieszkańcy trzech miejscowości: Miejska Górka, Międzychód i Śmigiel. Kolejna impreza w ramach kampani sportowo-profilaktycznej, odbyła się Miejskiej Górce.

Więcej
 
Gostyń: prezydent spotkał się z mieszkańcami
czwartek, 24 września 2015 12:33

Potrzebna jest polityka zrównoważonego rozwoju - tak mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Gostyniu. Po odwiedzeniu Spółdzielni Mleczarskiej, udał się na Rynek, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Dla miasta to duże wydarzenie. Ostatnia wizyta urzędującego prezydenta miała bowiem miejsce 86 lat temu.

Więcej
 
Bukówiec Górny: tradycyjna wieś
czwartek, 11 czerwca 2015 14:32

 Ojczyznę w sercu się nosi. Nawet tak małą jak jedna wioska. Należy jej się szacunek i dbałość. Przez wieki mieszkańcy Bukówca Górnego udowadniali wszem i wobec jak wielką wartość ma dla nich ich mała ojczyzna. Wieś o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1210 roku, to skansen tradycji, kultury wielkopolskiej i patriotycznych wartości. Można tu usłyszeć melodie grane na dudach, wyjątkową bukowiecką gwarę, oraz zwiedzić jedyną w swoim rodzaju staropolską chatę...

Więcej
 
Leszno: policjanci w jury turnieju bezpieczeństwa
wtorek, 28 kwietnia 2015 14:09

Po raz kolejny odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z leszczyńskiej komendy sprawowali nadzór nad jedną z konkurencji – oceniali przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Tym samym zakończyły się kolejne powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Więcej
 
Rawicz: młodzież stworzyła drukarki 3D
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:30

Drukowanie trójwymiarowe to pasja Jakuba Jóski i Michała Juskowskiego - uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu klasy 2A o profilu matematyczno – fizycznym. Licealiści osiągnęli wielki sukces - samodzielnie skonstruowali drukarki 3D, które prezentują podczas spotkań z uczniami . Omawiają zasady ich działania, a także starają się przybliżyć obsługę programu do projektowania trójwymiarowego.

Więcej
 
Rawicz: funkcjonariusze na rowerach
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 07:24

Na ulicach Rawicza i innych miejscowości na dniach pojawią się rowerowe patrole policyjne. To jedna z nowych metod poprawienia stanu bezpieczeństwa, a zarazem szybszego, oszczędnego oraz ekologicznego środka transportu dla funkcjonariuszy. Zakup jednośladów dla Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu sfinansowały starostwo oraz urząd miejski.

Więcej
 
Leszno: wojskowe mistrzostwa w biegach
sobota, 25 kwietnia 2015 08:19

Poligon w Wyciążkowie był przez trzy dni miejscem rywalizacji sportowych. Odbyły się tam wojskowe mistrzostwa w biegach przełajowych. Uczestniczyli w nich jednak nie tylko zawodowi żołnierze, ale także uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z zaproszonych na uroczystość inauguracji był Komendant Miejski Policji w Lesznie, mł. insp. Piotr Leciejewski.

Więcej
 
Leszno: nocny pożar pustostanu
wtorek, 21 kwietnia 2015 12:10

Ponad trzy godziny leszczyńscy strażacy walczyli z pożarem budynku przy ul. Wyszyńskiego. Na miejscu pracowało sześć zastępów. "W chwili przybycia ratowników trzy osoby znajdowały się na zewnątrz budynku. Jednej poszkodowanej udzielono pomocy i przekazano przybyłemu zespołowi pogotowia ratunkowego" -informuje PSP w Lesznie. Obiekt, to pustostan, w którym przebywali bezdomni.

Więcej
 
Leszno: przywłaszczył sobie 70 tysięcy
wtorek, 21 kwietnia 2015 11:00

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który wypłacił znajomemu z konta bankowego 70 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży mieszkania, a sprawca przeznaczył je na gry hazardowe. Za przywłaszczenie grozi mu do 3 lat więzienia.

Więcej
 
Rawicz: Łybacka z licealistami
niedziela, 19 kwietnia 2015 07:36

Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka była gościem młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Spotkanie to było okazją do rozmowy o roli PE a także o szansach jakie stwarza młodym Polakom obecność naszego kraju w strukturach Unii Europejskiej. Odpowiadając na pytania uczniów pani poseł dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, podkreślając że przyszłość Europy w nierozerwalny sposób winna wiązać się z rozwojem wiedzy i innowacji -wyjaśnia Bolesław Janas z poznańskiego biura Krystyny Łybackiej.

Więcej
 
Kościan: niestety - statystyka się potwierdza
sobota, 18 kwietnia 2015 12:49

W powiecie kościańskim tegoroczna wiosna potwierdza wieloletnie statystyki wypadków drogowych. Według nich to właśnie miesiące marzec i kwiecień są tymi, w których tych zdarzeń jest wyraźnie więcej a ich skutki są cięższe. Prawdopodobnie wynika to ze zmiany warunków meteorologicznych i rozprężenia jakiemu ulegają kierujący pojazdami. Mimo słonecznej pogody, dobrej widoczności i braku opadów wyjątkowo często służby ratownicze interweniują by nieść pomoc...

Więcej
 
Rawicz: zaginiony Roman Rydzyński
piątek, 17 kwietnia 2015 16:23

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu poszukują zaginionego Romana Rydzyńskiego mężczyzna ma 59 lat jest mieszkańcem Miejskiej Górki. Zaginiony choruje na cukrzycę. Wczoraj około godziny 13.00 opuścił terenu firmy, jaką prowadzi. Nie uprzedził rodziny ani tez innych osób dokąd się udaje. Porusza się samochodem jeep wrangler koloru bordowego o nr rej P1 RYMET.

Więcej
 
Rawicz: więcej dyżurów dla mieszkańców
piątek, 17 kwietnia 2015 10:08

Starosta Rawicki powołał nowego Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Została nim Honorata Biernat, która jest pracownikiem Biura Rady Starostwa Powiatowego w Rawiczu, a ponadto ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim.

Więcej
 
Leszno: w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi
czwartek, 16 kwietnia 2015 13:07

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie 15 kwietnia br. ujawnili cztery osoby poruszające się drogami miasta i powiatu wbrew zakazowi sądowemu lub w stanie nietrzeźwości. Kierujący to mężczyźni w wieku od 20 do 61 lat. Rekordzista kierował motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznom grozi nawet do 3 lat więzienia.

Więcej
 
Rawicz: zginął kierowca
sobota, 11 kwietnia 2015 14:31

Mieszkaniec Rawicza zginął w wypadku na byłej „piątce” pomiędzy Korzeńskiem a Rawiczem, tuż przed granicą województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. O zderzeniu trzech samochodów: dwóch ciężarówek i osobówki dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu został poinformowany w piątek o godz. 9.39. Natychmiast we wskazane miejsce wyjechały 2 zastępy strażaków – ratowników z rawickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Więcej
 
Leszno: zatrzymany po 10 latach
środa, 18 marca 2015 08:02

Policjanci Wydziału Kryminalnego leszczyńskiej Komendy zatrzymali 16 marca mężczyznę, który od 10 lat ukrywał się przed Wymiarem Sprawiedliwości. Był poszukiwany 4 listami gończymi za m.in. oszustwa, przywłaszczenia oraz niealimentację. Zatrzymany trafił do zakładu karnego.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl