Kalisz
80 lecie firmy JAROMA S.A. - rozmowa z rekonstruktorem pojazdu produkowanego w Jaromie o nazwie JAROMKA.
sobota, 24 czerwca 2017 11:20

Kolejni goście na uroczystości 80 lecia firmy JAROMA S.A. Maciej Orzałkiewicz zrekonstruował produkowaną w zakładzie z Jarocina Jaromkę. Pojazd ,których wyprodukowano w JAROMIE tylko ok 200 szt.

Więcej
 
80 lecie firmy JAROMA S.A. - o współpracy z zakładaem opowiadają Prezesi firmy ENERGIS 7
wtorek, 20 czerwca 2017 12:35

O tym jak współpracuje się z firmą JAROMA S.A. opowiadają Prezesi firmy ENERGIS 7 Robert Frąc i Marek Biegocki.

Więcej
 
Jarocin - 80 lecie firmy JAROMA S.A. - wypowiedż Prezesa Zbigniewa Wojciechowskiego na temat aktualnej sytuacji firmy.
wtorek, 20 czerwca 2017 02:34

Prezes Zarządu JAROMA S.A. Zbigniew Wojciechowski odpowiada na pytanie o sytuację firmy oraz o perspektywy na przyszłość.

Więcej
 
JAROMA SA - 80 lat na rynku
poniedziałek, 05 czerwca 2017 11:48

80 lecie istnienia obchodziła jarocińska firma JAROMA S.A. 

Więcej
 
Kalisz - 6 tysięcy drzew w ramach akcji Drzewo dla Polski
środa, 12 kwietnia 2017 11:41

Ponad miesiąc akcji i imponujący efekt. 6 tysięcy nasadzeń w ramach kampanii DrzewodlaPolski. Drzewa były sadzone, ale także rozdawano sadzonki, tak by jak najwięcej nowych drzewiastych i iglastych roślin pojawiło się w naszym krajobrazie. Do tego setki zaangażowanych osób, edukacja ekologiczna w całej Polsce dotycząca sadzenia drzew i ich dobroczynnego wpływu na środowisko oraz walkę ze smogiem. Akcja debiutowała w Kaliszu i wciągu miesiąca opanowała cały kraj. 

Więcej
 
Aglomeracja Kalisko-Ostrowska - pierwsze pieniądze z nowej perspektywy 2014-2020
niedziela, 19 lutego 2017 14:37

 

15 lutego 2017 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Marszałek Marek Woźniak - w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) - podpisał pierwsze w tej perspektywie finansowej umowy o dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej (AKO). Beneficjentami są Miasto Kalisz i Powiat Kaliski, które reprezentowali Prezydent Grzegorz Sapiński oraz Starosta Krzysztof Nosal.

Więcej
 
Kalisz - Pamięć o powstańcach ciągle żywa.
czwartek, 29 grudnia 2016 16:52

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wraz z wicestarostą Janem Adamem Kłyszem i Przewodniczącym Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysławem Łuczakiem złożyli kwiaty na grobie Powstańca Wielkopolskiego Józefa Kubasiaka. Grób rodzinny Kubasiaków znajduje się na cmentarzu parafialnym w Chełmcach w gminie Opatówek. Władze powiatu złożyli kwiaty w ramach obchodów 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


To bardzo ważne w historii Polski powstanie, w którym walczyli również mieszkańcy powiatu kaliskiego i z tego powinniśmy być dumni i o tym powinniśmy pamiętać– mówili zgodnie starosta kaliski Krzysztof Nosal i przewodniczy Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak.

Więcej
 
Kalisz - Budynek Starostwa Powiatowego w Kaliszu ma Znaczek Turystyczny
piątek, 16 grudnia 2016 16:44


Pałac Gubernatorski w Kaliszu, w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe, od grudnia 2016r. znalazło się w zaszczytnym gronie zabytków i atrakcji turystycznych w Polsce wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym. Odtąd każdy zagorzały turysta i kolekcjoner ma możliwość zdobycia tej unikatowej pamiątki i potwierdzenia swojego pobytu w zabytkowym gmachu Starostwa Powiatowego w Kaliszu, który niegdyś był Pałacem Gubernatorskim.

Do dnia dzisiejszego budynek Starostwa Powiatowego jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych gmachów w Kaliszu. Pobudowany w latach 1586-1591z fundacji prymasa Polski- ks. arcb. Stanisława Karnkowskiego, przebudowany w wieku XIX według planu Sylwestra Szpilowskiego w stylu klasycystycznym na gmach urzędowy.

Więcej
 
Kalisz - Prosna- wezbrane stany rzeki- przekroczone stany ostrzegawcze
poniedziałek, 12 grudnia 2016 18:08

 Przekazujemy treść ostrzeżenia hydrologicznego nr 14
wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 13.12.2016 r.
Zjawisko/stopień zagrożenia: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2
Obszar: zlewnia Prosny


Ważność: od godz. 12:02 dnia 12.12.2016 r. do godz. 07:00 dnia 13.12.2016 r.
Przebieg: W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższej doby na wodowskazach Kraszewice,
Dębe (prawe dopływy Prosny) prognozowane są wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich z możliwością
przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

Więcej
 
Kalisz - Poczuj,dotknij Teatr
czwartek, 08 grudnia 2016 22:50

ZOBACZ USŁYSZ POCZUJ TEATR to pierwsza dla Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu tak szeroko zakrojona próba stworzenia warunków do pozytywnych doświadczeń w kontakcie z kulturą dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Przygotowaliśmy sześć spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na Polski Język Migowy dla osób niesłyszących oraz z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Są to spektakle dla dzieci: Czarodziejskie sztuczki, Siostra i cień, Diabełek Pawełek oraz propozycje dla starszej widowni: Miasto Pustych Pianin, Żołnierz królowej Madagaskaru i Święta Joanna szlachtuzów.

Więcej
 
Kalisz -Blizanów - Świąteczne Spotkania z Tradycją
wtorek, 06 grudnia 2016 15:44

Świąteczne Spotkanie z Tradycją już po raz czternasty odbyło na terenie powiatu kaliskeigo. Tym razem w gościnnych progach Hotelu Kristoff w Łaszkiwie, 3 grudnia, reprezentacje wszystkich gmin wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich przygotowały tradycyne bożonarodzeniwe stoły z pachnacymi światami potrawami. Tegoroczna impreza miała charakter wyjątkowy, gdyż zbiegła się z jubileuszem 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Więcej
 
Opatówek - Koncert Mikołajkowy "Smyki-smykom"
wtorek, 06 grudnia 2016 00:09

„Smyki smykom” - pod takim hasłem w niedzielę, 11 grudnia, o 15.00 w Opatówku odbędzie się Koncert Mikołajkowy, organizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich, Urząd Gminy Opatówek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. W Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią najzdolniejsi uczniowie szkół muzycznych z Kalisza, Ostrowa i Turku.

Więcej
 
Kalisz: Światło jogi dla pokoju na świecie
wtorek, 12 lipca 2016 10:02

„Światło jogi dla pokoju na świecie” to projekt realizowany w dużych miastach w całej Polsce. Jego II edycja w miniony weekend odbyła się w Kaliszu.

Więcej
 
Ceków: Bank Spółdzielczy ma swój oddział
piątek, 08 lipca 2016 13:23

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie świadczy usługi w swojej nowej siedzibie. Nowoczesny obiekt mieści się w Cekowie, w powiecie kaliskim.

Więcej
 
Ceków: Bank Spółdzielczy podsumował rok
poniedziałek, 27 czerwca 2016 10:28

Przedstawiciele Rejonowego Banku Spółdzielczego SGB w Malanowie spotkali się na zebraniu podsumowującym roczną działalność instytucji. Podczas spotkania podjęto też decyzję o przystąpieniu do Instytucjonalnej Pomocy Systemowej.

Więcej
 
Godziesze Wielkie: sport łączy
czwartek, 23 czerwca 2016 13:14

Trwająca około miesiąc kampania "Uzależnia mnie tylko sport", edycja wiosenna dobiega końca. Kilkuset mieszkańców Perzowa, Godzieszy Wielkich i Cekowa-Kolonii pokazało, że wysiłek fizyczny się opłaca. Krzewienie kultury fizycznej od najmłodszych lat , promocja zdrowia i profilaktyki uzależnień - to założenia akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa, do której przyłączyli się mieszkańcy z całej Wielkopolski.

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 12
 

Wyszukaj na stronie

Tv Wielkopolska

Informacje, publicystyka, rozrywka...

Dzień Dobry Wielkopolsko!
Kontakt Redakcja i Reklama
redakcja@tvwielkopolska.pl
reklama@tvwielkopolska.pl